Logo Szpitala

   
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
 

Konfiguracja Poczty Internetowej SU

Pocztę Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie można obsługiwać poprzez stronę WWW, która znajduje się pod adresem https://poczta.su.krakow.pl. Pocztę można także obsługiwać przy pomocy dedykowanych programów pocztowych takich jak: Outlook Express, Outlook, Mozilla czy The Bat!. Konfigurując te programy należy podawać następujące parametry:

  • serwer poczty przychodzącej: poczta.su.krakow.pl
  • serwer poczty wychodzącej: smtp.su.krakow.pl
Pocztę SU można używać w domu ale korzystając z poczty poza kampusem Szpitala Uniwersyteckiego konieczne jest ustawienie autoryzacji uwierzytelniania dla serwera poczty wychodzącej. Jeśli nie wiesz jak to zrobić lub masz wątpliwości przejdź niżej, umieszczone są tam instrukcje "krok po kroku" jak skonfigurować najpopularniejsze programy pocztowe do obsługi Twojej skrzynki pocztowej SU.Tabela parametrów do zaawansowanej konfiguracji Poczty SU

  Nazwa serwera   Port     Obsluga
STARTTLS
Dedykowany
Port SSL
Serwer poczty przychodzącej (POP3) poczta.su.krakow.pl 110 Tak 995
Serwer poczty przychodzącej (IMAP) poczta.su.krakow.pl 143 Tak 993
Serwer poczty wychodzącej (SMTP) smtp.su.krakow.pl 25 Tak 465


Instrukcje konfiguracji programów pocztowych do obsługi Poczty SU

Nowe konto: Wybierz program z którego korzystasz. Jeśli nie wiesz z jakiego programu korzystasz to zapewne jest to program Outlook Express standardowo dołączany do systemów Microsoft Windows.

Modyfikacja konta: Jeśli masz już założoną skrzynkę ale nie jesteś pewien czy jest ona poprawnie skonfigurowania lub też poczta nie działa poprawnie Sprawdź tutaj jak poprawić konfigurację Twojej skrzynki.

 

 

Dział Informatyki i Teletechniki
tel. 424-71-10 fax. 424-71-02