Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii

Rejestracja: 12 430-52-66

Przejdź do menu 3 poziomu

Działalność

Oba Oddziały Kliniczne specjalizują się w leczeniu większości chorób wewnętrznych, w tym jednak szczególnie chorób o podłożu immunologicznym. Zajmujemy się także wrodzonymi i nabytymi stanami nadkrzepliwości krwi. W Oddziale Angiologii diagnozujemy i leczymy choroby serca i naczyń. Leczenie ma głównie charakter inwazyjny i dot. przede wszystkim chorób tętnic obwodowych kończyn dolnych i zawałów serca.

Zespół klinik przy ul. Skawińskiej należy do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych ośrodków kliniczno-naukowych. Posiada łącznie 64 łóżka umiejscowione w pięciopiętrowym budynku klinicznym, zapewniającym komfortowe warunki dla leczenia chorych (1-3 łóżkowe sale chorych, każda z osobną łazienką, telefonem).

ZAKRES DZIAŁALNOŚCI

Oddział Kliniczny Kliniki Alergii i Immunologii specjalizuje się w leczeniu większości chorób wewnętrznych, w tym jednak szczególnie chorób o podłożu immunologicznym. Stąd diagnozujemy i leczymy choroby alergiczne, w tym astmę oskrzelową,  a także uogólnione choroby autoimmunologiczne (tzw. kolagenozy i zespoły zapaleń naczyń). Zajmujemy się także wrodzonymi i nabytymi stanami nadkrzepliwości krwi, wiodącymi do różnorodnych powikłań zakrzepowo-zatorowych.

W Oddziale Klinicznym Angiologii i Kardiologii diagnozujemy i leczymy choroby serca i naczyń. Leczenie ma głównie charakter inwazyjny i dotyczy przede wszystkim chorób tętnic obwodowych kończyn dolnych i zawałów serca, będących powikłaniami tak obecnie rozpowszechnionej miażdżycy tętnic. Zabiegi wewnątrznaczyniowe prowadzone są przez wysoko wyspecjalizowanych lekarzy w Pracowni Endowaskularnej.

IX Oddział Anestezjologii to jeden z pierwszych w Polsce Oddziałów Intensywnej Terapii o profilu internistycznym. Dobrze wyszkolony zespół zajmuje się leczeniem wszystkich rodzajów stanów zagrożenia życia, jednak specjalizuje się w leczeniu ostrej i przewlekłej zaostrzonej niewydolności oddechowej, w tym, jako jeden z niewielu w Polsce prowadzi program pozaustrojowych metod wspomagania oddychania typu  ECMO, który znalazł szczególne zastosowanie w okresie ostatniej pandemii grypy wywołanej wirusem A/H1N1.

Praca Oddziałów jest wspierana przez laboratoria oraz pracownie. Wśród nich poczesne miejsce zajmuje Zakład Diagnostyki Biochemicznej i Molekularnej, w którym przy użyciu nowoczesnym metod biochemii klinicznej i analityki, biologii molekularnej, cytoimmunochemii i spektrometrii mas prowadzi się zaawansowaną diagnostykę laboratoryjną i genetyczną naszych chorych. Diagnostykę wspiera także Pracownia Radiologii wyposażona m.in. w nowoczesny wielorzędowy tomograf komputerowy.

Oba Oddziały Kliniczne posiadają także wyspecjalizowane przychodnie: alergologiczną, immunologiczną, oraz chorób naczyń, dla chorych opuszczających nasze oddziały, oraz osób wymagających specjalistycznego leczenia ambulatoryjnego i konsultacji.


DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO