Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Endokrynologii

Rejestracja: 12 424 75 08

Przejdź do menu 3 poziomu

Kontakt

Szanowni Państwo,

Witamy na stronie internetowej Pracowni PET/CT w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To właśnie tutaj dostępne jest nowoczesne, niezwykle precyzyjne urządzenie do pozytonowej tomografii emisyjnej. Dzięki połączeniu skanera PET z wysokiej klasy tomografem komputerowym możliwe jest wykrywanie bardzo wczesnych zmian nowotworowych i przerzutowych, niezauważalnych dostępnymi dotychczas technikami.

Badanie PET/CT jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Składa się z kilku etapów. Na czym polegają – o tym,  w zamieszczonych poniżej prezentacjach opowiadają pracownicy Ośrodka Medycyny Nuklearnej Oddziału Klinicznego Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To światowej klasy specjaliści (http://www.su.krakow.pl/o-k-kliniki-endokrynologii-krakow/pet-ct-o-nas), którzy zajmą się Państwem na najwyższym poziomie.

REJESTRACJA

Rejestracja do Pracowni PET/CT znajduje się przy ulicy Kopernika 17 (pierwsze drzwi po prawej stronie po wejściu do budynku). Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 13. Tel./Fax.12 424-75-17.

PRACOWNIA PET/CT: Dr n. med. Anna Sowa-Staszczak, Kierownik Ośrodka Medycyny Nuklearnej SU oprowadza po Pracowni PET/CT

POKÓJ APLIKACJI: Lek med. Maciej Kołodziej tłumaczy na czym polega wywiad lekarski przed badaniem PET/CT

GORĄCY POKÓJ: Młodszy asystent mgr inż. Barbara Stawiarska prezentuje gdzie przygotowuje się porcje radiofarmaceutyku niezbędne do badania PET/CT

POKÓJ APLIKACJI: Starsza Pielęgniarka Edyta Weron-Kozioł przedstawia sposób podania radiofarmaceutyku pacjentowi

Po aplikacji radiofarmaceutyk przez ok. 60 minut rozprowadza się po organizmie. W tym czasie pacjent odpoczywa w specjalnym pokoju, aby następnie przystąpić do zasadniczej części badania. Dzięki rozprowadzonemu w organizmie znacznikowi urządzenie PET/CT umożliwia ocenę zmian metabolicznych zachodzących w komórkach. Pozwala na lokalizację ogniska pierwotnego niektórych nowotworów, ocenę ich zaawansowania, ewentualnie ocenę wznowy procesu chorobowego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki badający otrzymuje trójwymiarowy obraz wnętrza ciała pacjenta.

STEROWNIA PRACOWNI PET-CT: Młodszy asystent mgr inż. Monika Tomaszuk tłumaczy na czym polega badanie urządzeniem PET/CT

ZOBACZ JAK ZAKWALIFIKOWAĆ SIĘ NA BADANIE PET/CT:

Kwalifikacja do badania PET/CT odbywa się zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Lista schorzeń kwalifikujących do badania PET/CT znajduje się na drugiej stronie załączonego poniżej SKIEROWANIA (KRYTERIA KWALIFIKACJI NFZ).

Aby zarejestrować się na badanie PET/CT potrzebne są:

- SKIEROWANIE – wypełnione przez lekarza kierującego
Wzór skierowania do pobrania na dole strony lub w Rejestracji Ośrodka Medycyny Nuklearnej przy ul. Kopernika 17 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-13)

- ANKIETA – wypełniona przez pacjenta (można wypełnić również na miejscu podczas rejestracji)
Ankieta do pobrania na dole strony lub w Rejestracji Ośrodka Medycyny Nuklearnej przy ul. Kopernika 17 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-13)

- KSEROKOPIA DOTYCHCZASOWEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ (pozostaje w Pracowni PET/CT)

Powyższe uzupełnione dokumenty można wysłać faksem pod nr tel. 12 424-75-11, drogą mailową na adres: izotopy@su.krakow.pl , lub drogą pocztową na adres: Ośrodek Medycyny Nuklearnej Pracownia PET/CT Szpital Uniwersytecki w Krakowie ul. Kopernika 17, 31-501 Kraków.

Dostarczone dokumenty będą w ciągu 24 godzin weryfikowane przez lekarza specjalistę medycyny nuklearnej pod kątem celowości wykonania badania, zgodnie z listą wskazań NFZ.

Do 2 dni po dostarczeniu kompletu dokumentów (historie choroby dotyczące diagnozowanego problemu klinicznego, opisy badań obrazowych, które były wykonywane, opis badania histopatologicznego jeśli było wykonywane, inna dokumentacja medyczna przydatna w interpretacji wyniku badania) prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją Ośrodka celem uzyskania terminu przeprowadzenia badania.

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 13. Tel./Fax. 12 424-75-17

Na badanie PET/CT należy zabrać ze sobą nagrania z dotychczas wykonanych badań.

Załączniki

  • ANKIETA [pdf, 190 KB] Pobierz
  • SKIEROWANIE NA BADANIE PET/CT [doc, 240 KB] Pobierz

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO