Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Psychiatrii Dorosłych

Rejestracja: 12 424-87-23

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

W 1905 roku utworzono na Uniwersytecie Jagiellońskim Katedrę Psychiatrii i Neuropatologii, na czele której stanął Prof. Jan Piltz. W 1978 roku w ramach Katedry wyodrębniono Oddział Kliniczny Kliniki Psychiatrii Dorosłych. Na czele oddziału stały takie osobowości jak profesorowie: Eugeniusz Brzezicki, Antoni Kępiński, czy Adam Szymusik.

Podstawowym założeniem leczenia pacjentów jest zapewnienie im ciągłości procesu terapeutycznego. W tym celu zostały utworzone zespoły leczenia schizofrenii, depresji i gerontopsychiatrii.

W 2002 r. powstał Oddział Leczenia Zaburzeń Jedzenia, zarówno o typie anorektycznym jak i bulimicznym, który jest jedyną placówką w Polsce przyjmującą do leczenia pacjentów w skrajnie ciężkich stanach chorobowych. Oddział Kliniczny wypracował metody kompleksowego leczenia zaburzeń psychicznych, zapewniając pacjentom w ramach poszczególnych zespołów leczenie biologiczne (farmakoterapię, zabiegi elektrowstrząsowe), psychoterapię, terapię rodzinną i małżeńską oraz oddziaływania rehabilitacyjne. W trakcie leczenia chorych zwraca się uwagę na problemy ich rodzin, proponując zajęcia psychoedukacyjne.

DECODECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO