Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

styczeń 2019

Czy należy się spodziewać protestu pielęgniarek?

2019-01-22, Glos24.pl

Pielęgniarek w szpitalach brakuje od lat. Jaka jest ich ogólna sytuacja, co w ich pracy zmieniła ostatnia głośna nowelizacja ustawy, co należałoby poprawić i jak wygląda sytuacja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - o tym rozmawialiśmy z Marią Szymaczek, naczelną pielęgniarką szpitala.

więcej

Kraków: Szpital Uniwersytecki zakupi robota neurochirurgicznego

2019-01-08, PAP / Rynek Zdrowia

Szpital Uniwersytecki w Krakowie, jako pierwszy ośrodek w Polsce, będzie miał robota neurochirurgicznego Rosa. Popularne w USA urządzenie trafi do tej placówki pod koniec lutego br.

więcej

Rusz się z Radiem Kraków: do lekarza przed startami?

2019-01-08, RadioKrakow.pl

Czy rozpoczynając aktywność sportową, ale taką na wysokim poziomie, związaną ze startami w zawodach, powinniśmy przedtem pójść do lekarza i się przebadać? Karol Malec, lekarz sportowy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie uważa, że jak najbardziej.

więcej

Dlaczego wysiłek pomaga kobiecym piersiom?

2019-01-04, PAP / Gazeta Lekarska

Systematyczne uprawianie sportu redukuje ryzyko raka piersi średnio o 25 procent. Dobroczynny wpływ zwiększonej aktywności fizycznej odczuwają kobiety w każdym wieku, ale szczególnego znaczenia nabiera ona u pań po menopauzie. W tekście wypowiada się dr n. med. Diana Hodorowicz-Zaniewska, koordynator Uniwersyteckiego Centrum Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

więcej

Które zwierzę domowe najbardziej uczula?

2019-01-02, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Czy można pomylić przeziębienie z alergią oraz czy wstrząs anafilaktyczny może skończyć się śmiercią? Między innymi na takie pytania odpowiadał podczas wideoczatu dr Marcel Mazur z Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W tym tygodniu w cyklu „Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM” zajmujemy się alergią.

więcej

Alergeny. Gdzie się czają i jak się ich pozbyć?

2019-01-02, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Skąd się biorą alergie? Dlaczego nie powinno się wychowywać dzieci w sterylnych warunkach? I kiedy odczulanie przynosi efekty? Przeczytajcie rozmowę naszej dziennikarki z prof. Ewą Czarnobilską, kierownikiem Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

DECODECODECO

 


DECO