Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

czerwiec 2018

Od hormonów tarczycy zależy cały nasz organizm

2018-06-06, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Kto jest bardziej narażony na choroby tarczycy, kobiety czy mężczyźni? Takie pytania zadawali internauci podczas wideoczatu dr Monika Buziak-Bereza, endokrynolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

maj 2018

Próbna ewakuacja pacjentów w Szpitalu Uniwersyteckim

2018-05-31, Krakow.NaszeMiasto.pl

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim przeprowadzono próbną ewakuację pacjentów. W budynku przy ul. Skawińskiej, gdzie mieści się Oddział Kliniczny Angiologii i Kardiologii oraz Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii pojawili się strażacy, który ćwiczyli m.in. udzielanie pomocy poszkodowanym zmuszonym do opuszczania budynku przez okna.

więcej

Nowy prezes NRL: Będę rozmawiał o przyśpieszeniu zwiększenia nakładów na zdrowie do 6 PKB

2018-05-30, Zdrowie.abc.com.pl

Rozmowa z prof. Andrzejem Matyją, nowym prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej oraz kierownikiem I i II Odcinka Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej.

więcej

Profesor Dudek na czele europejskiego stowarzyszenia kardiologów interwencyjnych

2018-05-22, Termedia.pl

Profesor Dariusz Dudek został prezydentem-elektem Europejskiej Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

więcej

W tym roku stężenie pyłków jest większe?

2018-05-22, Radio Kraków

Rozmowa Wioli Gawlik z Radia Kraków i dr Marcela Mazura, alergologa z Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

W Szpitalu Uniwersyteckim spotkali się pacjenci po transplantacji szpiku kostnego

2018-05-18, Dziennik Polski

W Szpitalu Uniwersyteckim już po raz 21. spotkali się pacjenci po transplantacji szpiku kostnego, którzy uniwersyteckim hematologom zawdzięczają drugie życie.

więcej

Masz alergię na pyłki? Uważaj co jesz

2018-05-16, TwojeZdrowie.rmf24.pl

Uczulenie na pyłki roślin to w Europie jedna z najczęstszych przyczyn chorób alergicznych. Co ciekawe, może też bezpośrednio wywołać alergię pokarmową. O alergiach wypowiada się prof. Ewa Czarnobilska, Kierownik Centrum Alergologii Klinicznej i Środowiskowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Oddziały kliniczne Szpitala Uniwersyteckiego najlepszymi w Polsce

2018-05-15, WPROST, Kraków.wyborcza.pl

Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej oraz Oddział Kliniczny Ginekologii i Onkologii wraz z Breast Unit Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zajęły pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu szpitali tygodnika "Wprost".

więcej

Endokrynolog: niedobór jodu u kobiet w ciąży jest powszechny w Europie

2018-05-02, PAP

Niedobór jodu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia jest powszechny w Europie – mówi PAP endokrynolog prof. Alicja Hubalewska-Dydejczyk. Jak dodaje, w Polsce właściwie każda kobieta w ciąży, planująca ciążę, powinna mieć suplementację jodu.

więcej

kwiecień 2018

Budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu coraz bliżej końca

2018-04-30, Dziennik Polski

Wiosną 2019 r. ma zakończyć się budowa nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego, która powstaje w Krakowie-Prokocimiu. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w innowacyjnym kompleksie medycznym rok później.

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO