Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

grudzień 2018

W onkologii, znacznie częściej niż w innych specjalnościach, pacjentom potrzebne jest po prostu szczęście

2018-12-07, Weekend.gazeta.pl

Każdy z nas, lekarzy, zna pacjentów, którym nie dawano żadnych szans, a którzy spektakularnie zareagowali na leczenie i żyli niespodziewanie długo. Na przekór wszelkim statystykom - mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Wysocki, kierownik Oddziału Klinicznego Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Jak mikroflora jelit wpływa na terapię niedrobnokomórkowego raka płuca

2018-12-06, PulsMedycyny.pl

O zastosowaniu, mechanizmach działania oraz efektywności immunoterapii w leczeniu chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Wysockim, kierownikiem Oddziału Klinicznego Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Strzelanie w kościach

2018-12-04, RadioKrakow.pl

Kiedy strzela w kościach, to co się dzieje w naszym organizmie? Czy strzelanie na palcach zwiększa ich sprawność? Dlaczego podczas treningu strzelają kolana? Na te pytania odpowiada dr Henryk Liszka, Oddział Kliniczny Ortopedii i Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a pyta Wiola Gawlik z Radia Kraków.

więcej

5 polskich kardiologów wśród najczęściej cytowanych naukowców świata

2018-12-01, Portalemedyczne.pl

Nazwiska sześciu polskich naukowców, w tym aż pięciu kardiologów związanych z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym, zostały zamieszczone na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata. Do tegorocznej listy wyróżnionych po raz pierwszy dołączył prof. Dariusz Dudek, Kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Jak urolog z onkologiem?

2018-12-01, SwiatLekarza.pl

Z prof. Piotrem Chłostą, prezesem Polskiego Towarzystwa Urologicznego i prof. Piotrem Wysockim, prezesem Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, rozmawia Katarzyna Pinkosz.

więcej

Mamy ambicję, żeby być najlepszym szpitalem w Polsce

2018-12-01, OPM - Ogólnopolski Przegląd Medyczny

Rozmowa z Marcinem Jędrychowskim, p. o. Dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

listopad 2018

Pierwszy w Polsce zabieg przezskórnej naprawy zastawki trójdzielnej serca

2018-11-26, DziennikPolski24.pl

Zespół specjalistów z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego oraz Instytutu Kardiologii w Aninie wykonał zabieg przezskórnej naprawy niedomykającej się zastawki trójdzielnej serca. To pierwsza tego typu operacja w Polsce.

więcej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wcześniaka w Krakowie spotkały się przedwcześnie urodzone dzieci z całej Małopolski [ZDJĘCIA]

2018-11-18, DziennikPolski24.pl

W wydarzeniu wzięli udział byli pacjenci specjalistów neonatologii ze Szpitala Uniwersyteckiego i Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek. Impreza zorganizowana we współpracy z Krakowską Fundacją Dziecka Narodzonego Neonatus jak zwykle cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

więcej

Światowy Dzień Wcześniaka

2018-11-17, RadioKrakow.pl

Albert Einstein, Izaak Newton oraz Napoleon Bonaparte - co ich łączy? Wszyscy byli wcześniakami. Dzisiaj na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Aby świętować przedwcześnie urodzone dzieci z Małopolski zebrały się w Sali VIP Klubu Sportowego Cracovia.

więcej

Szpital Uniwersytecki rozwija polską kardiologię

2018-11-17, Gazeta Krakowska Hipokrates Małopolski

Czytelnicy "Gazety Krakowskiej" zdecydowali, że statuetka i tytuł Szpitala Roku 2018 plebiscytu Hipokrates Małopolski powędruje do pracowników l Oddziału Klinicznego Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

DECODECODECO

 


DECO