Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

O nas w mediach

sierpień 2018

Hydraulicy od mózgu ratują życie chorych z udarami

2018-08-11, Gazeta Krakowska

Neurolodzy i radiolodzy interwencyjni z krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego stworzyli pierwszy w Polsce innowacyjny system organizacji leczenia pacjentów z ostrym udarem mózgu. Dzięki niemu chorzy z całego województwa mają szansę na szybką pomoc i terapię najnowocześniejszą metodą udrażniania naczyń, która pozwala uniknąć kalectwa.

więcej

Z jakimi problemami Polscy mężczyźni przychodzą do terapeuty?

2018-08-10, Facet.onet.pl

Rozmowa z dr hab. Grzegorzem Iniewiczem, psychoterapeutą w Oddziale Klinicznym Klinik Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Tak lekarze ratują pacjentów po dopalaczach

2018-08-03, Gazeta.pl

Dopalacze działają nawet kilkaset razy mocniej od "starych" stymulantów. Już za pierwszym razem może dojść do dramatu - mówi w rozmowie z Gazeta.pl dr n. med. Piotr Hydzik, kierownik Oddziału Toksykologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

lipiec 2018

Nowoczesna aparatura dla Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej

2018-07-25, PortaleMedyczne.pl

Zakład Diagnostyki Patomorfologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został wyposażony w nową, spełniającą światowe standardy aparaturę, dzięki której możliwe jest uzyskanie lepszej jakości preparatów oraz eliminacja błędów przy oznaczaniu próbek.

więcej

Nagrody Miasta Krakowa 2018 zostały przyznane

2018-07-24, Krakow.pl

Wojciech Plewiński, Andrzej Sikorowski, prof. dr hab. Stanisław Grodziski, prof. dr hab. med. Agnieszka Słowik, prof. dr hab. med. Tadeusz J. Popiela i Joanna Mazur – to laureaci tegorocznej Nagrody Miasta Krakowa 2018. Ponadto wyróżnienie za najlepsze prace dyplomowe, których tematyka związana jest z Krakowem, otrzyma sześciu autorów.

więcej

Cienie i blaski pracy terapeutycznej z dziećmi - rozmowa z p. Dorotą Solecką

2018-07-17, Mojapsychologia.pl

Rozmowa z psychologiem Dorotą Solecką, która pracuje w Zespole Leczenia Domowego Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

więcej

Rozmowa z prof. Piotrem Wysockim

2018-07-16, Radio Kraków

Są między nami osoby, które z powodu leczenia chemioterapią tracą włosy i jest to dla nich ogromna trauma. Nawet najlepsze peruki nie zmniejszają tego stresu. Ale jest pewna nadzieja. Od tygodnia w Oddziale Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie znajduje się specjalne urządzenie chłodzące skórę głowy.

więcej

Czepki pomogą kobietom walczącym z rakiem. Dzięki nim zachowają włosy po chemioterapii

2018-07-14, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski

Na Oddziale Klinicznym Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pojawił się specjalny aparat chroniący włosy pacjentek przed szkodliwym wpływem leków niszczących komórki nowotworowe. To pierwsze takie urządzenie w tym mieście.

więcej

Gluten? Nie wpadajmy w paranoję

2018-07-02, Medical Tribune

Rozmowa z dr hab. med. Danutą Owczarek z O/K Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Uniwersyteckiego, o tym jak postępować z pacjentami, którzy pod wpływem mody stosują dietę bezglutenową.

więcej

czerwiec 2018

Jubileusz prof. Aleksandra Skotnickiego

2018-06-29, Krakow.pl

W czwartek, 28 czerwca, w auli Collegium Maius odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 70. urodzin prof. Aleksandra Bartłomieja Skotnickiego.

więcej

DECODECODECO

 


DECO DECO DECO DECODECODECO