Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Relacja operacji dla międzynarodowego kongresu

2018/04/11

Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego znalazł się w gronie najwybitniejszych ośrodków urologicznych, wybranych do przeprowadzenia pokazowych operacji i zabiegów, transmitowanych live podczas międzynarodowego kongresu SIU LIVE.

W piątek, 6 kwietnia, w Szpitalu Uniwersyteckim przeprowadzono zabieg laparoskopowej totalnej histerektomii z sakrokolpopeksją. Operował prof. Piotr Chłosta wraz z zespołem. Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik kongresu mógł porozmawiać z chirurgami urologami „na żywo”, zadać pytanie i komentować online. To zupełnie nowy sposób edukacji bez ryzyka klinicznego.

SIU LIVE to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym. W trakcie trwającego dwa dni spotkania w Rzymie, pokazano aż 59 operacji przeprowadzonych w najlepszych ośrodkach urologicznych na świecie wskazanych przez Europejskie (EAU) i Amerykańskie (AUA) Towarzystwa Urologiczne. Relacje na żywo mogli obejrzeć zarówno goście kongresu zebrani w rzymskim hotelu Hilton, jak i wszyscy zainteresowani mający możliwość śledzenia przebiegu operacji w internecie.


fot. Jerzy Sawicz