Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Szpital Uniwersytecki uzyskał Certyfikat Akredytujący

2014/01/16

DECO

Miło nam poinformować Państwa, że Szpital Uniwersytecki w Krakowie uzyskał właśnie
Certyfikat Akredytujący.

Akredytacja jest systemem zewnętrznej oceny jakości stworzonym dla potrzeb ochrony zdrowia. Dotyczy podmiotów prowadzących działalność leczniczą dobrowolnie poddających się ocenie według określonych standardów.

W Polsce od 1998 roku funkcjonuje Program Akredytacji Szpitali opracowany i prowadzony przez Ośrodek Akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) w Krakowie, agendę Ministerstwa Zdrowia na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Polski program akredytacji należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

Akredytacja, jako system zewnętrznej oceny szpitala, inicjuje i stymuluje wewnętrzne działania dla ciągłej poprawy jakości. Ocena akredytacyjna opiera się na porównaniu rzeczywistej praktyki z wzorcami, jakie stanowią standardy akredytacyjne - kryteria oceny tworzone w obszarach, które w największym stopniu wpływają na poziom świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów. Przegląd dokonywany jest przez zespół niezależnych, zewnętrznych wizytatorów, doświadczonych i znających specyfikę pracy placówek medycznych. Ocena dotyczy szpitala jako funkcjonalnej całości.

DECO
Aktualnie ważny certyfikat akredytacyjny posiada 145 szpitali w Polsce.


  • List gratulacyjny Prof. dra hab. Piotra Laidlera - Prorektora Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum [jpg, 400 KB] Pobierz