Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Fundacja Jerzego Owsiaka wsparła seniorów w Szpitalu Uniwersyteckim

2018/01/08

Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych i Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego to kolejny oddział w naszym Szpitalu, który otrzymał sprzęt ufundowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zakupione z pieniędzy ze zbiórek sterowane elektronicznie łóżka, aparaty EKG oraz inhalatory ułatwią leczenie pacjentów w podeszłym wieku.

Podczas ubiegłorocznego 25. Finału WOŚP zbierano pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Łącznie podczas tej edycji zebrano ponad 100 milionów złotych.

Jak co roku, Szpital Uniwersytecki jest beneficjentem Fundacji Jerzego Owsiaka. Po hojnych darach dla Oddziału Klinicznego Neonatologii, niedawno otrzymaliśmy 40 sztuk sprzętu specjalistycznego dedykowanego seniorom, w tym m.in. łóżka sterowane elektronicznie, materace przeciwodleżynowe, aparat EKG, inhalatory czy aparaty do mierzenia ciśnienia. Wyposażenie jest już wykorzystywane przez Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych przy ul. Śniadeckich 10.

Kolejny Finał WOŚP odbędzie się już 14 stycznia 2018 roku  - po raz 26. - Skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP. Oddziały neonatologiczne były celem zbiórki fundacji już siedmiokrotnie – dzięki nim zostały zakupione i przekazane dla szpitali w całej Polsce m.in. inkubatory, stanowiska do resuscytacji noworodków czy kardiomonitory.