Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Dzień Alergii i Pulmonologii w Krakowie

2019/03/19

II Katedra Chorób Wewnętrznych UJ CM im. prof. Andrzeja Szczeklika wraz ze Szpitalem Uniwersyteckim zapraszają na XXVIII Konferencję Naukowo-Szkoleniową: Dzień Alergii i Pulmonologii w Krakowie, która odbędzie się 23 marca 2019 r. w Sali Wykładowej II Katedry, przy ul. Skawińskiej 8.

Tegoroczna konferencja koncentrować się będzie wokół dwóch, głównych tematów - dotyczących zastosowania leków biologicznych we współczesnej medycynie oraz praktycznych aspektów leczenia antyfibrotycznego w idiopatycznym włóknieniu płuc.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali wybitni eksperci, którzy przedstawią blaski i cienie leczenia biologicznego w medycynie, zastosowania leków biologicznych w leczeniu chorób autoimmunologicznych, w leczeniu astmy, RZS, raka płuca oraz kwalifikacji molekularnej chorych do leczenia biologicznego w raku płuca. W sesji poświęconej idiopatycznemu włóknieniu płuc przedstawione będą standardy rozpoznania klinicznego, radiologicznego oraz zasady kwalifikacji do leczenia antyfibrynotycznego i własne doświadczenia kliniczne w jego prowadzeniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych - lekarzy alergologów, pulmonologów, reumatologów, lekarzy rodzinnych i studentów.

Program konferencji znajduje się w pliku poniżej.

  • Program konferencji [pdf, 310 KB] Pobierz