Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

II Międzynarodowa Konferencja Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

2018/10/10

Zapraszamy na drugą edycję Międzynarodowej Konferencji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, połączoną wraz z XXX Ogólnopolską Konferencję Sekcji Naukowej Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, której organizatorem jest Szpital Uniwersytecki.

Konferencja odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada 2018 r. w Hotelu Qubus Kraków przy ul. Nadwiślańskiej 6. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści z całego świata. Przewodniczącym Komitetu Naukowego został dr hab. n. med. Maciej Pilecki, kierownik O/K Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania będzie próba odpowiedzi na pytanie „Czy psychiatria kołem się toczy?”, czyli o zmienności i niezmienności w psychiatrii i psychoterapii dzieci i młodzieży. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat pojawiły się nowe zjawiska psychopatologiczne, nowe diagnozy, nowe rewolucyjne metody leczenia. Co łączy nasz obecny sposób myślenia z tym sprzed lat? Jakie aspekty i wartości w naszej pracy są niezmienne? Jakie podlegają weryfikacji przez postęp i czas? Ostatnie kilkadziesiąt lat przyniosło też wiele zmian w zakresach kompetencji poszczególnych grup zawodowych, a także powstanie nowych grup profesjonalistów pracujących w obrębie szeroko rozumianej psychiatrii rozwojowej.

Więcej szczegółów dotyczących konferencji oraz możliwość zapisu znajduje się pod linkiem: http://psychiatriadziecieca.pl/