Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Jednostki Szpitala

Drodzy Pacjenci!

Szpital Uniwersytecki jest miejscem, w którym możecie Państwo liczyć na szybką diagnostykę i skuteczne leczenie. Jest szpitalem bezpiecznym i przyjaznym dla Pacjentów, jak również dla ich rodzin. Model interdyscyplinarnego, zintegrowanego i nowoczesnego podejścia do leczenia i opieki jest standardem, dzięki temu, że jako wielospecjalistyczny ośrodek posiada większość specjalistycznych dyscyplin. Stosowane są najnowsze osiągnięcia medycyny w diagnostyce i w leczeniu, w tym nowatorskie terapie.

Szpital oferuje zarówno leczenie zachowawcze, jaki i chirurgiczne, w wielu przypadkach dla chorych najcięższych wymagających ponadstandardowej wiedzy i umiejętności. W nowoczesnej medycynie – którą ten Szpital reprezentuje -  zaciera się różnica pomiędzy leczeniem zachowawczym i inwazyjnym np.: dyscypliny kardiologiczne, gastrologiczne, pulmonologiczne – są w dużej mierze specjalnościami, które łączą elementy przemyślanego postępowania lekarskiego z nowoczesnym, inwazyjnym leczeniem.

Trudno wymienić wszystkie zakresy działalności medycznej Szpitala, ale wspomnę tu o diagnostyce i leczeniu schorzeń układu endokrynnego, hematologii i onkologii, chorobach metabolicznych, zakaźnych i alergologii; ponadto nadmienię, że w Szpitalu leczone są choroby rzadkie, ultrarzadkie. Dyscypliny zabiegowe, chirurgiczne we wszystkich swoich odmianach prezentują najwyższy poziom leczniczy. Leczymy dorosłych, ale także i najmniejszych obywateli, w tym wcześniaki - którym szpital zapewnia pomoc od chwili narodzin do momentu osiągnięcia pełnej sprawności poza szpitalem.

Mówiłem tu o wysokospecjalistycznej opiece, ale diagnozujemy i leczymy również schorzenia podstawowe w naszej Przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej, gdzie konsultujemy około 20 tysięcy pacjentów. Zapewniamy im pełny dostęp do kompleksowej diagnostyki i leczenia.

Szpital Uniwersytecki to ponadregionalny, największy publiczny szpital w Polsce, nie tylko leczący, ale również uczących przyszłą kadrę medyczną. Ponad 300 szkolących się młodych lekarzy, to najlepszy dowód na poziom i jakość usług prezentowany przez wyspecjalizowany personel lekarski, pielęgniarski, techników oraz psychologów.

Wszystkich Państwa, którym przytrafi się przypadłość, taka jak choroba, mogę zapewnić, że w tych trudnych chwilach otrzymacie w tym Szpitalu pełną, fachową pomoc i wsparcie. Szczegółowe informacje o możliwościach Szpitala przedstawiają poszczególni Ordynatorzy i Kierownicy Oddziałów i Zakładów. Zapraszam na poszczególne strony i dziękuję za uwagę.

dr med. Stefan Bednarz
Zastępca Dyrektora ds. lecznictwa
Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

DECODECODECO

 


DECO