Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Kurs Akademii Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc

2019/01/24

Zaproszenie dla lekarzy na kurs „Podstawy nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej w leczeniu ostrej i zaostrzeniu przewlekłej niewydolności oddychania”, który odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2019 r. w Warszawie.

Sekcja Intensywnej Terapii i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc zaprasza lekarzy na kurs, który odbywa się w ramach Akademii PTChP.

Kurs jest zakończony egzaminem testowym. Uczestnicy otrzymują certyfikat oraz 16 punktów edukacyjnych.

Tematyka kursu: Kurs „Podstawy nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej w leczeniu ostrej i zaostrzeniu przewlekłej niewydolności oddychania” jest kursem wprowadzającym do tematyki terapii za pomocą nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej. Przeznaczony jest głównie dla lekarzy, którzy zajmują się lub będą zajmować się chorymi z ostrą lub zaostrzeniem przewlekłej niewydolności oddychania. Przede wszystkim dla lekarzy pneumonologów pracujących na oddziałach chorób płuc, ale także dla lekarzy różnych specjalności pracujących na salach o podwyższonym nadzorze. Kurs prowadzony jest przez lekarzy praktyków, którzy od wielu lat stosują nieinwazyjną wentylację w oddziałach i Klinikach, w których są zatrudnieni.  Podczas kursu uczestnicy posiądą wiedzę na temat fizjologii i patofizjologii oddychania, specyfiki nieinwazyjnego wspomagania wentylacji, wskazań do jej rozpoczęcia i zakończenia, zasad dobierania masek i ustawiania parametrów wentylacji oraz oceny jej skuteczności. Ponadto posiądą praktyczne umiejętności dobierania i zakładania masek, obsługi softwareu respiratorów służących do wentylacji nieinwazyjnej.

Termin: 4-6 kwietnia 2019 r., Warszawa

Zapisy rozpoczęły się 21 stycznia.

Niezbędne informacje wraz z możliwością zapisu są dostępne na stronie internetowej: http://www.nwm.ptchp.pl/