Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Kurs wentylacji mechanicznej SMART Course on Mechanical Ventilation

2018/12/21

W dniach 29-30 listopada odbył się w Krakowie zaawansowany kurs wentylacji mechanicznej SMART Course on Mechanical Ventilation. Wydarzenie odbywające się dotychczas wyłącznie w Mediolanie po raz pierwszy miało miejsce poza Włochami.

Był to jeden z najbardziej prestiżowych kursów wentylacji mechanicznej 2018 roku w Europie gromadzący najlepszych wykładowców z tej dziedziny na świecie. Pojawiły się m.in. autorytety takie jak profesor Luciano Gattinoni z Getynki, prof. Antonio Pesenti z Mediolanu, prof. Francesco Mojoli z Pavii, prof Leo Heunks z Amsterdamu, prof Jean-Michel Constantin z Paryża, prof Giacomo Bellani z Monzy, prof. Giacomo Graselli z Mediolanu czy prof Lise Piquilloud z Lozanny.

Współorganizatorem wydarzenia ze strony polskiej był dr med. Konstanty Szułdrzyński kierownik Oddziału Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kurs otworzył uroczyście prof. Jerzy Wordliczek. W wydarzeniu wzięło udział około 70 uczestników z Polski i zagranicy.

Ze względu na znaczne zainteresowanie kursem oraz ograniczoną liczbę miejsc zaplanowano kolejną edycję w listopadzie 2019 roku.

fot. dr med. Konstanty Szułdrzyński / na zdjęciu: prof. Antonio Pesenti z Mediolanu