Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Endokrynologii

Rejestracja: 12 424 75 08

Przejdź do menu 3 poziomu

Kontakt

Szanowni Państwo,

Witamy na stronie internetowej Pracowni PET/CT w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To właśnie tutaj dostępne jest nowoczesne, niezwykle precyzyjne urządzenie do pozytonowej tomografii emisyjnej. Dzięki połączeniu skanera PET z wysokiej klasy tomografem komputerowym możliwe jest wykrywanie bardzo wczesnych zmian nowotworowych i przerzutowych, niezauważalnych dostępnymi dotychczas technikami.

Badanie PET/CT jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Składa się z kilku etapów. Na czym polegają – o tym,  w zamieszczonych poniżej prezentacjach opowiadają pracownicy Ośrodka Medycyny Nuklearnej Oddziału Klinicznego Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To światowej klasy specjaliści (http://www.su.krakow.pl/o-k-kliniki-endokrynologii-krakow/pet-ct-o-nas), którzy zajmą się Państwem na najwyższym poziomie.

REJESTRACJA

Rejestracja do Pracowni PET/CT znajduje się przy ulicy Kopernika 17 (pierwsze drzwi po prawej stronie po wejściu do budynku). Rejestracja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 13. Tel./Fax.12 424-75-17.

PRACOWNIA PET/CT: Dr n. med. Anna Sowa-Staszczak, Kierownik Ośrodka Medycyny Nuklearnej SU oprowadza po Pracowni PET/CT

GORĄCY POKÓJ: Młodszy asystent mgr inż. Barbara Stawiarska prezentuje gdzie przygotowuje się porcje radiofarmaceutyku niezbędne do badania PET/CT

Po aplikacji radiofarmaceutyk przez ok. 60 minut rozprowadza się po organizmie. W tym czasie pacjent odpoczywa w specjalnym pokoju, aby następnie przystąpić do zasadniczej części badania. Dzięki rozprowadzonemu w organizmie znacznikowi urządzenie PET/CT umożliwia ocenę zmian metabolicznych zachodzących w komórkach. Pozwala na lokalizację ogniska pierwotnego niektórych nowotworów, ocenę ich zaawansowania, ewentualnie ocenę wznowy procesu chorobowego. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki badający otrzymuje trójwymiarowy obraz wnętrza ciała pacjenta.

ZOBACZ JAK ZAKWALIFIKOWAĆ SIĘ NA BADANIE PET/CT:

Kwalifikacja do badania PET/CT odbywa się zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia. Lista schorzeń kwalifikujących do badania PET/CT znajduje się na drugiej stronie załączonego poniżej SKIEROWANIA (KRYTERIA KWALIFIKACJI NFZ).

Aby zarejestrować się na badanie PET/CT potrzebne są:

- SKIEROWANIE – wypełnione przez lekarza kierującego
Wzór skierowania do pobrania na dole strony lub w Rejestracji Ośrodka Medycyny Nuklearnej przy ul. Kopernika 17 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-13)

- ANKIETA – wypełniona przez pacjenta (można wypełnić również na miejscu podczas rejestracji)
Ankieta do pobrania na dole strony lub w Rejestracji Ośrodka Medycyny Nuklearnej przy ul. Kopernika 17 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-13)

- KSEROKOPIA DOTYCHCZASOWEJ DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ (pozostaje w Pracowni PET/CT)

Powyższe uzupełnione dokumenty można wysłać faksem pod nr tel. 12 424-75-11, drogą mailową na adres: izotopy@su.krakow.pl , lub drogą pocztową na adres: Ośrodek Medycyny Nuklearnej Pracownia PET/CT Szpital Uniwersytecki w Krakowie ul. Kopernika 17, 31-501 Kraków.

Dostarczone dokumenty będą w ciągu 24 godzin weryfikowane przez lekarza specjalistę medycyny nuklearnej pod kątem celowości wykonania badania, zgodnie z listą wskazań NFZ.

Do 2 dni po dostarczeniu kompletu dokumentów (historie choroby dotyczące diagnozowanego problemu klinicznego, opisy badań obrazowych, które były wykonywane, opis badania histopatologicznego jeśli było wykonywane, inna dokumentacja medyczna przydatna w interpretacji wyniku badania) prosimy o kontakt telefoniczny z Rejestracją Ośrodka celem uzyskania terminu przeprowadzenia badania.

Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 13. Tel./Fax. 12 424-75-17

Na badanie PET/CT należy zabrać ze sobą nagrania z dotychczas wykonanych badań.

Załączniki

  • ANKIETA [pdf, 190 KB] Pobierz
  • SKIEROWANIE NA BADANIE PET/CT [doc, 240 KB] Pobierz

DECODECODECO

 


DECO