Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Endokrynologii

Rejestracja: 12 424 75 08

Przejdź do menu 3 poziomu

Wyposażenie

Oddział dysponuje obecnie 40 łóżkami (tym 4 łóżka – izolatki izotopowe, 5 łóżek - Oddział Intensywnej Terapii Metabolicznej).

Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym:

  1. Ultrasonograf GE Voluson 730 z głowicą liniową 10-13MHz, z opcją obrazowania harmonicznego oraz Dopplerem mocy (obrazowanie i biopsja tarczycy) i koloru oraz głowicą typu convex 3,5-5MHz (usg jamy brzusznej)
  2. Gammakamera 2 głowicowa – SYMBIA T16 ( f. Siemens) SPECT/CT
  3. PET/CT (GE)

Dzięki projektowi współfinansowanemu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007 – 2013 możliwe było dokonanie zakupu i instalacji SPECT/CT w Ośrodku Medycyny Nuklearnej w Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W wyniku realizacji Projektu poprawiła się dostępność do wysokospecjalistycznych świadczeń medycznych w zakresie medycyny nuklearnej, a także jakość ich wykonywania. System SPECT/CT jest urządzeniem hybrydowym, które daje unikatową możliwość jednoczasowej rejestracji obrazów scyntygraficznych (SPECT) i tomografii komputerowej (CT). Pozwala to na zwiększenie w istotnym stopniu czułości i specyficzności diagnostyki obrazowej mającej największe znaczenie dla potrzeb onkologii. Daje to możliwość wcześniejszej (przed ujawnieniem się zmian morfologicznych widocznych w CT) i dokładniejszej lokalizacji szczególnie małych zmian nowotworowych. Poza onkologią urządzenie hybrydowe SPECT/CT znajduje zastosowanie prawie we wszystkich dziedzinach medycyny, a w szczególności w kardiologii, neurologii, a także niejednokrotnie jako tzw. „metoda diagnostyczna z wyboru” w poszukiwaniu zmian zapalnych.

DECODECODECO

 


DECO