Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Nefrologii

Rejestracja: 12 424-78-38

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Początek Kliniki Nefrologii sięga roku 1962, kiedy to pod kierunkiem Prof. Zygmunta Hanickiego utworzono pierwszy w Polsce południowej Ośrodek Dializ przy II Klinice Chorób Wewnętrznych. Sama Klinika Nefrologii została powołana w roku 1969 w ramach Instytutu Medycyny Wewnętrznej Akademii Medycznej w Krakowie.

Oddział Kliniczny Nefrologii Szpitala Uniwersyteckiego to największy ośrodek nefrologiczny w makroregionie. Posiada bogate doświadczenie w diagnostyce i leczeniu chorób nerek, obejmujące leczenie zachowawcze chorób nerek oraz leczenie zabiegowe ostrej i schyłkowej niewydolności nerek w oparciu o hemodializy, dializy otrzewnowe przerywane i dializy otrzewnowe ciągłe.

Niektóre zabiegi stosowane w ostrej niewydolności nerek wykonywane są również
w miejscu hospitalizacji pacjenta. W gabinecie zabiegowym Oddziału Klinicznego wytwarzane i korygowane są przetoki tętniczo-żylne. Zakłada się również cewniki permanentne do hemodializ oraz implantuje cewniki do dializ otrzewnowych.

W zakresie transplantacji nerek jednostka współpracuje z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej i prowadzi ponad 700 chorych po przeszczepie. Stosuje, zgodnie ze standardami światowymi, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i lecznicze.

Roczna liczba pacjentów:

Poradnia Nefrologiczna - 5.940 porad

Poradnia Chorych po Przeszczepieniu Nerki - 2.870 porad

Hospitalizowanych rocznie - 2.100 chorych

Hemodializy - rocznie ponad 35.000 zabiegów

Warunki lokalowe Oddziału Klinicznego Nefrologii Szpitala Uniwersyteckiego pozwalają na komfortowy pobyt pacjentów w miłej, spokojnej atmosferze. Do ich dyspozycji są sale 2, 3 i 4 osobowe z osobnym węzłem sanitarnym, lodówką, telefonem przy łóżku oraz telewizorem. Pomieszczenia Oddziału Podwyższonego Nadzoru Nefrologicznego oraz Oddziału Dializ są klimatyzowane.

W skład wysoko wyspecjalizowanego personelu wchodzi 23 lekarzy, w tym 18 ze specjalizacją z zakresu nefrologii, 3 z transplantologii klinicznej, radiolog, anestezjolog, psycholog i rehabilitant. To kompetentna, rzetelna i solidna kadra, która zawsze pamięta by "Nigdy nie pozbawiać nikogo nadziei".

DECODECODECO

 


DECO