Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Pierwsze takie w Polsce sympozjum dla ortopedów

2019/05/06

Od poniedziałku aż do soboty, w Szpitalu Uniwersytecki w Krakowie trwać będzie dedykowane ortopedom międzynarodowe sympozjum naukowe „STEPS2WALK Foot and Ankle Minifellowship”. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. W programie oprócz wykładów i paneli dyskusyjnych znalazły się także transmisje unikatowych operacji.

Przybyłych na sympozjum chirurgów ortopedów powitał prof. UJ, dr hab. n. med. Artur Gądek, kierownik Oddziału Klinicznego Ortopedii i Rehabilitacji. Zaraz po nim, wystąpił dr Mark Myerson - założyciel organizacji The Foot and Ankle Association (AKA Steps2Walk), zajmującej się przeprowadzaniem operacji deformacji stóp, także w ramach programów humanitarnych. Dr Myerson opisał założenia projektu oraz przedstawił zespól prelegentów, którzy będą odpowiedzialni za edukację ortopedów podczas sympozjum. Lekarze będą uczestniczyć w intensywnym tygodniowym programie obejmujących liczne wykłady i zabiegi operacyjne. Wszystko to ma na celu  maksymalizację potencjału przyszłej opieki nad pacjentami w regionie.

Dr Myerson wraz z współpracownikami uczestniczy w wielu programach humanitarnych na całym świecie, przeprowadzając operacje deformacji stóp i prowadząc szkolenia dla lekarzy z najbardziej skutecznych i efektywnych sposobów korekt wad wrodzonych i nabytych. Co roku Steps2Walk pomaga kalekim pacjentom odzyskać mobilność i poprawić jakość ich życia. Organizacja rekrutuje czołowych specjalistów w dziedzinie chirurgii stóp i kostek ortopedycznych. Ochotnicy poświęcają swój czas
i talent, by móc przeprowadzać najtrudniejsze operacje i edukować następne pokolenie lokalnych chirurgów krajowych.

Sympozjum rozpoczęło się cyklem wykładów i dyskusji. Drugiego dnia chirurdzy ortopedzi zajmą się badaniem pacjentów oraz kwalifikacją do zabiegów chirurgicznych. Przez następne dni będą odbywały się operacje wraz z audiowizualną transmisją i interaktywną dyskusją z uczestnikami szkolenia. Całość przedsięwzięcia zwieńczy cykl wykładów m.in. prof. UJ dr hab. n. med. Artura Gądka, dr Camilla Maccario, dr Federico Usuelli, dr n. med. Henryka Liszki  czy dr Cristian Indino, które odbędą się w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym, przy ul. Łazarza 16.

Więcej informacji na stronie: https://krakowlab.pl/sympozjum/