Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie kontynuuje ponad stuletnią tradycję krakowskiej klinicznej psychiatrii akademickiej.  Nasz obecny model leczenia wypracowany został w latach 60. przez ówczesnego kierownika Kliniki Psychiatrii prof. Antoniego Kępińskiego – jednego z najwybitniejszych polskich psychiatrów. W obszarze psychiatrii dziecięco-młodzieżowej model opieki opracowany został przez prof. Marię Orwid i rozwinięty przez prof. Jacka Bombę.

Cały czas udoskonalamy naszą ofertę uruchamiając nowe programy lecznicze i modyfikując już działające, a diagnoza i leczenie prowadzone jest w oparciu o najnowszą współczesną wiedzę medyczną; realizowanych jest też kilka unikatowych w skali kraju programów leczniczych. Oddział stanowi bazę kliniczną Katedry Psychiatrii UJ CM – wiodącego ośrodka naukowego w psychiatrii ogólnej, zaburzeń afektywnych, psychiatrii środowiskowej i psychoterapii dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

Jednostka położona jest w centrum miasta, w dawnej dzielnicy Śródmieście, przy ulicy Kopernika 21a oraz ulicy Śniadeckich 3; w jej skład wchodzą również dwa istniejące od 32 lat oddziały dzienne – obecnie zlokalizowane  przy ulicy Olszańskiej 5.

Nasz model opieki dopełniony jest ofertą Ośrodka leczenia nerwic i zaburzeń behawioralnych przy ul. Lenartowicza 5.

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w związku z przystąpieniem do realizacji programu pilotażowego z dniem 1 października 2018 roku rozpoczyna realizację świadczeń pomocy psychiatrycznej w ramach Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego (UCZP) na obszarze dawnej dzielnicy Kraków-Śródmieście, tj. Dzielnicy I Stare Miasto, Dzielnicy II Grzegórzki, Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Od października 2018 wszystkie osoby z kryzysami i problemami psychicznymi mieszkające w rejonie dawnej Dzielnicy Kraków-Śródmieście mogą się leczyć w ramach utworzonego przez Szpital Uniwersytecki Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zapewnia pacjentom z rejonu działania pilotażu niezwłoczny, bezpłatny dostęp do pomocy psychiatrycznej. Pacjenci mieszkający w rejonie dawnej dzielnicy Kraków-Śródmieście nadal będą mogli dowolnie wybrać placówkę, w której będą mogli się leczyć lub kontynuować dotychczasowe leczenie.

Pacjenci nie mieszkający w obrębie dawnej Dzielnicy Kraków-Śródmieście, pacjenci z problematyką uzależnień oraz pacjenci dziecięco-młodzieżowi mogą leczyć się w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych Dzieci i Młodzieży na dotychczasowych zasadach.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług,

Kierownik oddziału

dr hab. n. med. Maciej Pilecki

 

 

  • Wykaz ulic objętych pilotażem Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego [pdf, 220 KB] Pobierz