Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego

Przejdź do menu 3 poziomu

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Psychicznego

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Psychicznego im. prof. Antoniego Kępińskiego  Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (UCZP)

www.uczp-krakow.pl

Oddział Kliniczny Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w związku z przystąpieniem do realizacji programu pilotażowego z dniem 1 października 2018 roku rozpoczyna realizację świadczeń pomocy psychiatrycznej w ramach Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego (UCZP) na obszarze dawnej dzielnicy Śródmieście, tj. Dzielnicy I Stare Miasto, Dzielnicy II Grzegórzki, Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Od października 2018 wszystkie pełnoletnie osoby z kryzysami i problemami psychicznymi mieszkające w rejonie dawnej Dzielnicy Kraków-Śródmieście zapraszamy do korzystania z opieki psychiatrycznej/psychologicznej w ramach utworzonego przez Szpital Uniwersytecki Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zapewnia pacjentom z rejonu działania pilotażu bezpłatny dostęp do specjalistycznej pomocy.

Pacjenci mieszkający poza rejonem działania UCZP nadal będą mogli zgłosić się do O/K Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży. Pomoc można również uzyskać w placówkach medycznych współpracujących z UCZP, które udzialją wsparcia psychicznego.

Zapewniamy:

•          szybką rejestrację, bez skierowania

•          koordynację świadczeń

•          interwencję w sytuacji kryzysu

•          kompleksowość opieki

•          pomoc w odzyskaniu zdrowia i jakości życia

•          ograniczenia negatywnych skutków hospitalizacji

•          aktywizację społeczno-zawodową

•       współpracę z wieloma lekarzami z różnych specjalizacji

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach UCZP:

Osoby powyżej 18 roku życia będące w kryzysie psychicznym, mieszkające w rejonie Dzielnicy Kraków-Śródmieście (Dzielnica I Stare Miasto, Dzielnica II Grzegórzki, Dzielnica III Prądnik Czerwony).

Pacjenci nie mieszkający w obrębie dawnej Dzielnicy Śródmieścia, pacjenci z problematyką uzależnień oraz pacjenci dziecięco-młodzieżowi mogą leczyć się w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych Dzieci i Młodzieży na dotychczasowych zasadach.

Wykaz ulic objętych pilotażem Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego im. Antoniego Kępińskiego