Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Zakład Psychoterapii

Rejestracja: (12) 633 12 03

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Zakład Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie stanowi bazę dydaktyczno-usługową Katedry Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jednostka leczy pełnoletnich pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi i zaburzeniami osobowości.

Leczenie zaczyna się po uprzednich badaniach diagnostycznych wykonywanych w Poradni Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych, prowadzonej przez Zakład Psychoterapii. Podstawową proponowaną formą leczenia jest terapia grupowa w ramach pobytu w Oddziale Dziennym. Leczenie trwa 12 tygodni. W zależności od możliwości czasowych pacjenci wybrać mogą grupę poranną (8.30 – 13.00) albo popołudniową (16.30 – 20.00). Ośrodek oferuje możliwość uczestniczenia w grupach terapeutycznych 8-10 osobowych, prowadzonych przez certyfikowanych terapeutów.

Terapia poprzedzona jest szczegółową diagnostyką prowadzoną przez specjalistów w zakresie psychiatrii i psychologii, którzy pomagają w dookreśleniu rodzaju trudności, stawiają diagnozę i proponują optymalne formy leczenia.

Decyzja o przyjęciu do Oddziału Dziennego jest podejmowana po przeprowadzeniu badań wstępnych. Służą one ocenie, czy model leczenia proponowany przez Zakład Psychoterapii, jest odpowiedni dla zgłaszającej się osoby i jej problemów zdrowotnych. Badania obejmują kontakt z psychiatrą, a w przypadku wstępnej kwalifikacji także badanie psychologiczne. Ostateczna decyzja o leczeniu zapada na drugim spotkaniu z psychiatrą po przeanalizowaniu wyników badań oraz oczekiwań i gotowości chorego do leczenia. Jeśli profil naszej Placówki nie odpowiada zgłaszanym problemom, staramy się służyć pomocą w skierowaniu do pacjenta do właściwego ośrodka.

Terapia w oddziale dziennym jest wskazana przede wszystkim:

  • w zaburzeniach nerwicowych, związanych ze stresem  i przebiegających pod postacią somatyczną,
  • w dystymii,
  • w zaburzeniach osobowości,
  • w niektórych zaburzeniach odżywiania i innych zespołach behawioralnych.

Terapia ma nie tylko charakter leczniczy, ale jest też wspaniałą możliwością rozwoju. Jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

DECODECODECO

 


DECO