Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Od 2 marca 2015 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie działa Zakład Diagnostyki Patomorfologicznej. Zakład o historii  i tradycjach sięgających 1850 roku powstał w wyniku reorganizacji pracowni histopatologicznej Katedry i Zakładu Patomorfologii Klinicznej i Doświadczalnej UJ CM.

ZDP jest jednym z największych laboratoriów patomorfologicznych w Polsce. Wykonuje się w nim badania histopatologiczne, cytologiczne, śródoperacyjne, immunohistochemiczne i immunofluorescencyjne, ultrastrukturalne oraz sekcyjne na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego i innych jednostek lub osób, które zwracają się z taką potrzebą.

Zakład uzyskał licencję Komisji Akredytacyjnej Polskiego Towarzystwa Patologów ds. Licencjonowania Zakładów/Pracowni Patomorfologii na:

  • badania histopatologiczne,
  • badania immunohistochemiczne,
  • badania cytologiczne,
  • badania sekcyjne.

Lekarze patomorfolodzy pracujący w Zakładzie to uznani specjaliści o najwyższych kwalifikacjach. Wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie lekarzy patomorfologów, diagnostów laboratoryjnych oraz pracowników laboratorium zapewniają wysoki standard świadczonych usług diagnostycznych.

Wyposażenie ZDP w nowoczesną, najwyższej klasy aparaturę pozwalającą na uzyskanie doskonałej jakości preparatów mikroskopowych, nieustanne doskonalenie wysoko kwalifikowanych kadr medycznych, stawianie rozpoznań zgodnych z powszechnie obowiązującymi standardami i ścisła kontrola jakości gwarantują uzyskiwanie wyników odpowiadających wszelkim potrzebom klinicystów i lekarzy praktyków.