Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Przejdź do menu 3 poziomu

Dla pacjenta

Sekretariat Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej
pokój 1-05 (wysoki parter, wschodnie skrzydło budynku)
ul. Grzegórzecka 16 31-531 Kraków

e-mail: patomorfologia@su.krakow.pl
Tel.12 619 96 12
Fax: 12 619 96 11

Godziny pracy: 7:30 – 15:05, od poniedziałku do piątku

Przyjmowanie materiału do badania histopatologicznego (płatnego przez pacjenta)

Materiał do badania prywatnego  powinien być zabezpieczony według  zasad opisanych w zakładce BADANIA odpowiednio do rodzaju materiału. Przy przyjęciu materiału pobierana jest zaliczka (płatność gotówką). Cennik znajduje się w pliku poniżej.

Przyjmowanie materiału do badań konsultacyjnych:

Do materiału nadesłanego do konsultacji (preparaty histopatologiczne i/lub kostki parafinowe) konieczne jest dołączenie skierowania wypełnionego przez lekarza z określeniem celu konsultacji, podaniem istotnych danych klinicznych oraz wyniku badania histopatologicznego dotyczącego danego materiału.

Koszt konsultacji wg. cennika znjadującego się w pliku poniżej.

  • Cennik badań - diagnostyka patomorfologiczna [pdf, 370 KB] Pobierz

Wypożyczanie materiału (preparaty i kostki parafinowe):

W celu wypożyczenia materiału do dalszych badań pacjent powinien dostarczyć wniosek o wypożyczenie materiału (pismo, w którym jest zawarta prośba o wypożyczenie danego materiału) z placówki, która kieruje pacjenta do dalszej diagnostyki. W przypadku, kiedy pacjent chce wypożyczyć materiał na własne życzenie, wówczas wypełnia wniosek o wypożyczenie materiału samodzielnie (wniosek dostępny na dole strony). Wniosek należy dostarczyć na jeden z poniższych sposobów (w godzinach pracy Sekretariatu):

1.) dostarczyć osobiście lub przez osobę upoważnioną do Sekretariatu Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej

2.) przysłać mailem: e-mail: patomorfologia@su.krakow.pl

3.) przysłać faxem: 12 619 96 11

Preparaty są przygotowywane do wypożyczenia w ciągu trzech dni roboczych od otrzymania wniosku.

Odbiór przygotowanych materiałów wyłącznie osobiście przez wnioskodawcę lub osobę upoważnioną z pisemnym upoważnieniem  w Sekretariacie Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej (wzór upowaznienia dostępny na dole strony). W przypadku wniosku o wypożyczenie materiału nadesłanego faxem lub mailem należy dostarczyć również oryginał wniosku o wypożyczenie materiału.

Zwrot materiału

Wypożyczony materiał (preparaty i kostki parafinowe) można zwrócić osobiście do Sekretariatu Zakładu Diagnostyki Patomorfologicznej lub pocztą na adres Sekretariatu wraz z podpisaną kartą zwrotu materiału (wzór karty dostępny na dole strony).

Odpis wyniku badania

Odpisy wyników badań można uzyskać w Dziale Dokumentacji Medycznej ul. Kopernika 36, tel. 012 424 70 76 -> więcej informacji

Informacje o zmarłych

Wszelkie informacje związane z formalnościami dotyczącymi zmarłych udzielane są w prosektorium w godzinach 8:00 – 11:30 (od poniedziałku do piątku), tel. 012 619 96 18.

Sekretariat udziela informacji wyłącznie o dostępności wyniku sekcji zwłok (tzn. czy rozpoznanie sekcyjne zostało wysłane do Kliniki, w której nastąpił zgon).

Informacja o wynikach histopatologicznych i cytologicznych

Pracownicy sekretariatu udzielają wyłącznie informacji o dostępności wyniku badania histopatologicznego, natomiast nie podają treści wyników przez telefon.

  • Karta zwrotu materiału [docx, 28 KB] Pobierz
  • Wniosek o wypożyczenie materiału [doc, 100 KB] Pobierz
  • Upoważnienie do wypożyczenia materiału [doc, 23 KB] Pobierz