Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Endokrynologii

Rejestracja: 12 424 75 08

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie to ośrodek referencyjny dla Polski południowo–wschodniej w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń układu endokrynnego, ze szczególnym uwzględnieniem onkologii endokrynologicznej.

Jednostka posiada możliwość przeprowadzania pełnej diagnostyki biochemicznej, hormonalnej i obrazowej we wszystkich schorzeniach endokrynnych, w tym przede wszystkim w chorobach przysadki, nadnerczy, tarczycy, cukrzycy i w guzach neuroendokrynnych.

Jako jedyny ośrodek w makroregionie Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego prowadzi leczenie:

  • ACTH-zależnego i ACTH niezależnego zespołu Cushinga,
  • akromegalii,
  • późno ujawniającego się wrodzonego przerostu nadnerczy,
  • wieloosiowej niedoczynności przysadki,
  • orbitopatii tarczycowej w przebiegu choroby Graves-Basedova (wymagającej leczenia pulsami sterydowymi oraz naświetlania tkanek oczodołów)

Oddział Kliniczny Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego jest też jedynym w regionie ośrodkiem zajmującym się diagnostyką i leczeniem pacjentów z nowotworami endokrynnymi w tym przede wszystkim z rakiem tarczycy, guzami nadnerczy i przysadki, guzami neuroendokrynnymi.

Zespół ośrodka tworzą wysoce wykwalifikowani endokrynolodzy o dużym doświadczeniu klinicznym. Rocznie w Oddziale Klinicznym hospitalizowanych jest ponad 2 tysiące pacjentów, a w ramach Poradni Przyklinicznej konsultowanych około 12 tysięcy.

DECODECODECO

 


DECO