Zapytania ofertowe

Strefa kontrahenta

 

Kraków, 17.02.2022 r.

OGŁOSZENIE O NABORZE

Placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej (dalej jako: POZ) oraz Medycyny Pracy (dalej jako: MP) zlokalizowanych na terenie województwa Małopolskiego do współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie (dalej jako: SU Kraków) w zakresie działań z obszaru profilaktyki raka piersi w ramach projektu pn. „Wyprzedź raka mammografią - Profilaktyka Raka Piersi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  1. Dane Zamawiającego

SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie,
ul. Mikołaja Kopernika 36
31-501 Kraków

NIP: 675-11-99-442
REGON: 000288685
KRS: 0000024155
Tel: 12 424 70 78
Fax: +48 12 424 71 68
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres strony internetowej: www.su.krakow.pl

  1. Tryb udzielenia zamówienia

Do udzielenia przedmiotowego zamówienia nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2021.1129, z późn. zm., dalej jako:upzp”). Wartość zamówienia nie przekracza kwot określonych w art. 2 ust. 1 pkt. 1 upzp. 

  1. Kod CPV

85121000-3 - Usługi medyczne 

  1. Cel naboru

Celem naboru jest podjęcie współpracy przez SU w Krakowie z Placówkami POZ i MP w zakresie profilaktyki raka piersi w ramach projektu pn. „Wyprzedź raka mammografią - Profilaktyka Raka Piersi” nr RPMP.08.06.02.-12-0322/20 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  1. Opis przedmiotu naboru

SU Kraków zapewnia przeszkolenie co najmniej 2 osób (lekarzy) z każdego podmiotu, z którym zostanie nawiązana współpraca. Szkolenia będą prowadzone w następujących obszarach tematycznych:

  • Epidemiologia raka piersi. Przedstawienie danych epidemiologicznych z Polski i ze świata, omówienie kosztów leczenia i prewencji.
  • Program Profilaktyki Raka Piersi w Polsce. Zapoznanie z dostępnymi formami diagnostyki pacjentów, poruszenie problemu niskiej zgłaszalności na badania oraz konieczność zapewnienia wysokiej jakości opisów badań.
  • Mammografia jako podstawowa metoda wykrywania raka piersi. Technika i możliwości mammografii w 21 wieku. Komunikacja radiolog – klinicysta.
  • Postępowanie z pacjentką z podejrzeniem raka piersi. Jak odczytać wynik i jakie podjąć dalsze kroki z pacjentem podejrzanym o raka piersi.
  • Zwiększanie świadomości pacjenta na temat raka i możliwych form diagnostyki. Jak promować mammografię wśród pacjentów, odpowiedzieć na ich pytania i rozwiać wątpliwości.

Koszty organizacji szkoleń w całości pokrywa SU Kraków. Nie dopuszcza się przystąpienia do projektu placówki POZ lub MP, która nie zadeklaruje udziału w szkoleniu personelu medycznego. 

POZ oraz MP poprzez przystąpienie zobowiązują się do realizacji świadczeń zdrowotnych na poziomie odpowiednio placówki POZ lub MP na rzecz pacjentów z populacji ogólnej osób dorosłych, zamieszkujących, pracujących lub uczących się na terenie województwa małopolskiego ze szczególnym uwzględnieniem grup podwyższonego ryzyka obejmujących między innymi kobiety w wieku 50-69 lat.

Kryteria kwalifikacji:

Grupę docelową projektu stanowią:

  • kobiety w wieku aktywności zawodowej w przedziale 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu 24 miesięcy albo otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku poprzedzającym wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia czynnikami ryzyka takimi jak: rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki) lub mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2. W przypadku górnej granicy wiekowej decydować będzie aktywność zawodowa tej osoby lub gotowość do podjęcia zatrudnienia- niezależnie od faktu bycia w wieku produkcyjnym lub poprodukcyjnym. Kryteria formalne weryfikowane będą na podstawie ankiety kwalifikacyjnej projektu, w której zostaną zawarte informacje o wieku kobiety, miejscu zamieszkania, uprawnieniu do ponownego badania oraz statusu osoby aktywnej zawodowo,
  • programem nie można objąć kobiet, u których stwierdzono zmiany nowotworowe piersi
    o charakterze złośliwym,
  • charakterystyka grupy docelowej zgodna jest z Ogólnopolskim Programem Profilaktyki Raka Piersi.

Realizacja świadczeń zdrowotnych:

Zakłada się realizację świadczeń zdrowotnych -porady profilaktycznej- na poziomie placówki POZ lub MP.

Porada profilaktyczna obejmuje:

  • wytypowanie z aktywnej listy pacjentów kobiet będących grupą docelową w projekcie,
  • wywiad lekarski (rodzinny), omówienie ryzyka zachorowania, pouczenie o konieczności profilaktyki oraz sposobów obniżenia ryzyka zachorowania – udokumentowaniem udzielenia porady będzie potwierdzenie obustronne jej udzielenia oraz przekazanie karty kwalifikacyjnej na badanie mammograficzne, na podstawie której uczestniczka zostanie zarejestrowana na badanie.

Dla pacjentek w projekcie zaplanowano następujące działania:

  • porada profilaktyczna w POZ lub MP,
  • badania mammograficzne,
  • sfinansowanie dojazdu pacjentki do miejsca wykonania badania (specjalnie wynajęty bus lub refundacja kosztów podróży środkami transportu publicznego),
  • sfinansowanie kosztów opieki nad osobą zależną w czasie nieobecności pacjentki. 

Termin wykonania:

Realizacja świadczeń nastąpi w okresie: od daty podpisania umowy do maksymalnie 30.06.2023 r.

  1. Kryteria formalne udziału w naborze:

W naborze mogą brać udział Placówki POZ oraz MP zlokalizowane na terenie województwa małopolskiego. Kryteria formalne będą oceniane przez Zamawiającego na podstawie danych zawartych w formularzu oferty stanowiącej - Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

  1. Sposób przygotowania i złożenia oferty
  • Ofertę należy sporządzić w języku polskim.
  • Oferta musi zawierać wypełniony i podpisany Formularz Ofertowy stanowiący - Załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
  • Oferta winna być podpisana przez osoby upoważnione do reprezentacji Podmiotu.
  • Osoba podpisująca ofertę zobowiązana jest wykazać prawo do reprezentacji Podmiotu.
  • Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej.
  • Ofertę należy przekazać w zamkniętej kopercie opatrzonej danymi oferenta (nazwa i adres lub pieczęć firmowa oferenta) oraz zawierać oznaczenie Zamawiającego: SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Sekcja ds. Działalności Komercyjnej i Nowych Projektów, ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków, oraz adnotacją: Oferta – Nabór Placówek POZ i MP do projektu pn. „Wyprzedź raka mammografią - Profilaktyka Raka Piersi”.
  • W przypadku oferty niekompletnej lub niezgodnej z warunkami Oferent zostanie wezwany do uzupełnienia dokumentów w terminie 7 dni. W trakcie oceny oferty Zamawiający może zażądać od Oferenta wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
  • Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych lub wariantowych.
  • Pytania dotyczące składania ofert należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu 12 424 74 97.
  1. Miejsce oraz termin składania ofert
  • Oferty należy składać w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia naboru [decyduje data wpływu do Szpitala Uniwersyteckiego].
  • Ofertę w formie pisemnej można składać osobiście w siedzibie Zamawiającego lub przesłać pocztą tradycyjną na adres:

SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Sekcja ds. Działalności Komercyjnej i Nowych Projektów
ul. Mikołaja Kopernika 36,
31-501 Kraków

  • Dopuszczalnym jest złożenie oferty w formie elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  1. Kryteria wyboru oferty

Zamawiający dokona wyboru 20 ofert spośród wszystkich ofert spełniających wymagania formalne. Oferty spełniające wymagania formalne podlegają ocenie wedle następujących kryteriów:

Lp.

Kryterium

Waga

1

Cena

80 %

2

Liczba porad profilaktycznych

20 %

Razem:

100 %

Liczba punktów ogółem przyznana każdej z ocenianych ofert obliczona zostanie wg poniższego wzoru.

Lp = C + PP

gdzie:

Lp - łączna liczba punktów przyznanych ofercie,
C - liczba punktów przyznanych ofercie w oparciu o kryterium - cena,
PP - liczba punktów przyznanych ofercie w oparciu o kryterium – liczba porad profilaktycznych.

Punkty będą liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, przy zastosowaniu matematycznych zasad zaokrągleń. Do kryteriów została przypisana waga określona udziałem procentowym. Zamawiający będzie oceniał oferty odpowiadające ww. kryteriom, przy czym oferty w danym kryterium podlegać będą ocenie w oparciu o niżej podane zasady przyznawania punktów. Oferta może uzyskać maksymalnie 0 pkt w kryterium cena, oraz maksymalnie 20 pkt w kryterium liczby porad profilaktycznych.

  1. Cena - punkty za kryterium cena oferty brutto zostaną obliczone wg następującego wzoru:

            CN
 C = ------------ x 100 x 80 %
            Co

gdzie:

C - oznacza liczbę punktów uzyskanych w kryterium cena oferty brutto (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku), 1 % = 1 pkt
CN - oznacza cenę brutto najtańszej z ofert,
Co - oznacza cenę brutto ocenianej oferty,

Waga – 80%

Podana przez Wykonawcę w Ofercie Cena brutto brana będzie pod uwagę w trakcie oceny ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Cena brutto musi być wyrażona w PLN z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Przyjmuje się matematyczną zasadę zaokrąglania trzeciej liczby po przecinku. Wykonawca jest zobowiązany do wypełnienia i określenia wartości we wszystkich przeznaczonych do tego miejscach występujących w Formularzu Ofertowym Wykonawca nie może samodzielnie zmieniać i wprowadzać dodatkowych pozycji do Formularza Ofertowego. Podana przez Wykonawcę Cena ofertowa brutto będzie stała, tzn. nie ulegnie zmianie przez cały okres realizacji (wykonywania) przedmiotu zamówienia. Cena brutto musi obejmować wszystkie koszty, jakie Wykonawca uważa za niezbędne do poniesienia dla terminowego i prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zysk oraz wszystkie wymagane przepisami podatki i opłaty, a w szczególności podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami. W cenie brutto Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić wszystkie posiadane informacje o przedmiocie zamówienia.

  1. Liczba porad profilaktycznych - Punkty (PP) za kryterium liczby porad profilaktycznych zostaną przyznane na podstawie zadeklarowanej w ofercie liczby porad profilaktycznych. W niniejszym kryterium punkty zostaną obliczone wg następującego wzoru:

              PPo
 PP = ------------ x 100 x 20 %
              PPmax

gdzie:

PP - oznacza liczbę punktów uzyskanych w kryterium liczby porad profilaktycznych oferty, 1 % = 1 pkt
PPo- oznacza liczbę zadeklarowanych porad profilaktycznych ocenianej oferty,
PPmax - oznacza najwyższą liczbę zadeklarowanych porad profilaktycznych w ofertach.

Waga – 20%

Jeżeli dwie lub więcej ofert uzyskały tę samą liczbę punktów o pierwszeństwie oferty decyduje niższa cena.

  1. Dodatkowe postanowienia
  • Termin związania ofertą wynosi 90 dni kalendarzowych od dnia zakończenia naboru.
  • Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru na każdym jego etapie.
  • Zamawiający o wynikach naboru powiadomi wszystkie POZ/MP, które złożyły ofertę oraz zamieści stosowną informację na stronie internetowej Zamawiającego.
  • POZ/MP, które nie zostaną wybrane do współpracy w ramach Projektu, zostaną wpisane na listę rezerwową, z możliwością późniejszego zawarcia umowy.
  1. Załączniki do ogłoszenia:

Załącznik Nr 1 - Formularz Oferty.

Załącznik Nr 2 - Wzór Umowy Współpracy.

OGŁOSZENIE O NABORZE Pobierz

ZAŁĄCZNIK 1 OFERTA Pobierz

Wzór umowy Pobierz


 22.02.2022 r.

Szanowni Państwo,

Do wszystkich oferentów: została dokonana zmiana załącznika nr 1 – oferta,  uwagi na poprawiony błędny zapis.

ZAŁĄCZNIK 1 OFERTA Pobierz


 

KOMUNIKAT W SPRAWIE ROZSTRZYGNIĘCIA NABORU

Kraków, 4 kwietnia 2022 r.

Uczestnicy postępowania,

Szpital Uniwersytecki w Krakowie , informuje o unieważnieniu postępowania ofertowego polegającego na nabórze placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Medycyny Pracy zlokalizowanych na terenie województwa Małopolskiego do współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie w zakresie działań z obszaru profilaktyki raka piersi w ramach realizacji projektu nr RPMP.08.06.02-12-0322/20 pn.: „Wyprzedź raka mammografią - Profilaktyka Raka Piersi” finansowanego w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Postępowanie zostaje unieważnione z przyczyn formalnych.

Kontrast strony:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Informujemy, że od 25 maja 2018 r. stosujemy RODO (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), czyli nowe unijne rozporządzenie, które dotyczy ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z Informacjami dla Pacjenta, które znajdą Państwo w zakładce Dla Pacjenta - Ochrona danych osobowych.