Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Dla pacjenta

Pacjent jest dla nas najważniejszy. Jego zdrowie i życie jest dla nas najwyższą wartością.

To właśnie dla Was, drodzy Pacjenci, przeznaczony jest ten dział. Znaleźć można tutaj informacje na temat naszej kadry – wygodna wyszukiwarka lekarzy ułatwi proces ich pozyskiwania, nasz Dekalog Lekarza oraz Dekalog Pacjenta – zbiory przydatnych wskazówek, które ułatwią te często dość trudne relacje, informacje o opiece duszpasterskiej, zasady przyjęcia do Szpitala, zbiór praw jakie posiada każdy Pacjent, zakres świadczonych przez nas usług oraz wiele innych informacji pomagających Pacjentom odnaleźć się w naszym Szpitalu.

Zgodnie z Konstytucją RP każdy ma prawo do ochrony zdrowia, a Szpital ma w związku z tym obowiązek zabezpieczyć równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. W przypadku osób niepełnosprawnych Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie idzie dużo dalej. Tej grupie osób Szpital stara się zapewnić nie tylko równy dostęp, ale i szczególną opiekę zdrowotną.

W przypadku chęci umówienia się osoby z niepełnosprawnością na spotkanie z Dyrekcją Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie czy w związku z kwestiami związanymi z dokumentacją medyczną (złożenie wniosku czy odbiór dokumentacji medycznej) proponujemy kontakt z Pełnomocnikiem ds. praw pacjenta: 12 424-71 99, prawapacjenta@su.krakow.pl, który to umówi Państwa z Przedstawicielem Szpitala, w przystosowanym dla osób niepełnosprawnych pomieszczeniu w budynku przy ulicy Kopernika 19, parter, wejście od ulicy Kopernika (bez barier architektonicznych).

DECODECODECO

 


DECO