Zakłady
Jednostki
- Jednostki
- Zakłady
O nas
Zakład Diagnostyki Obrazowej
Szanowni Państwo,
mam przyjemność przedstawić Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i zaprosić do korzystania z naszych usług.
W styczniu 1896 roku, po raz pierwszy na ziemiach polskich, wykonano tutaj badania radiologiczne. Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Uniwersyteckiego był kolebką wielu technik diagnostycznych, które po raz pierwszy wprowadzano nie tylko w regionie Polski Południowo-Wschodniej, ale także w skali kraju. W czasie ponad stuletniej historii, przez cały czas dostosowywano wyposażenie do aktualnych wymogów. W XXI wiek Zakład wszedł po gruntownej modernizacji i wymianie sprzętu – nowoczesna aparatura diagnostyczna funkcjonuje wyłącznie w systemie cyfrowym.
W naszym Zakładzie wykonuje się diagnostykę w zakresie radiografii i fluoroskopii, mammografii, ultrasonografii, tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Zakład obsługuje zespół znakomicie wyszkolonych fachowców o dużym doświadczeniu. Jednostka jest także placówką szkoleniową prowadzącą zajęcia dydaktyczne dla studentów oraz szkolenia podyplomowe dla lekarzy wszystkich specjalności. Posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej.
Zakład stanowi bazę dla Katedry Radiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, której siedziba znajduje się w jego obrębie. Pracujący tutaj lekarze prowadzą intensywną działalność naukową, czego rezultatem są liczne publikacje, prezentacje oraz nagrody na kongresach krajowych i zagranicznych. Co roku organizowanych jest także szereg kursów oraz sympozjów naukowych.
Zapraszamy – znajdujemy się w centrum Krakowa – ul. Kopernika 19 (RTG, TK) oraz Kopernika 50 (MR. Mammografia), ul. Botaniczna 3 (USG).
Prof. dr hab. med. Andrzej Urbanik
Historia - Radiologia w Krakowie
Radiologia w kręgu Uniwersytetu Jagiellońskiego (1896-2016)
Galeria Zdjęć
Działalność
Działalność Medyczna
PRACOWNIE RTG
Pierwsza pracownia radiologiczna w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęła pracę (jako pierwsza pracownia akademicka w Polsce) w lutym 1896 roku. Mieściła się w budynku Kliniki Lekarskiej UJ przy ul. Kopernika 7. W okresie 1896-1900 badania rtg wykonywano za pomocą aparatu własnej konstrukcji. Pierwszy profesjonalny aparat zakupiono i uruchomiono w 1900 roku w budynku przy ulicy Kopernika 15. W tym samym roku wydano także w Krakowie (dr Mieczysław Nartowski) pierwszy polski podręcznik do radiologii. W latach 20. XX wieku rozpoczęła pracę pracownia zlokalizowana w budynku przy ul. Kopernika 19. Stała się z czasem głównym centrum radiologii Szpitala Uniwersyteckiego, Krakowa a także regionu Polski Południowo-Wschodniej
PRACOWNIA RTG I
ul. Kopernika 19
Kierownik: lek. Dorota Szlezynger-Marcinek
Godziny pracy pracowni: 7:30-19:30 (poniedziałek-piątek).
Uwaga: od godz. 19:30 do 07:30 pełniony jest dyżur technika elektroradiologii w pracowni RTG 3
przy ul. Kopernika 50.
Pracownia RTG nr 1 składa się z dwóch gabinetów diagnostycznych w których pracują aparaty cyfrowe (technika cyfrowa bezpośrednia): jeden aparat do radiografii i jeden do prześwietleń (fluoroskopia).
Dokumentacja obrazowa dla pacjentów ambulatoryjnych - w postaci cyfrowej na płytach CD (z nagraną przeglądarką).
Pracownia wykonuje bezpłatne badania RTG dla pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim, a także kierowanych ze wszystkich poradni Szpitala Uniwersyteckiego (w starej i nowej siedzibie). Dla pozostałych osób mogą być wykonywane badania odpłatnie.
PRACOWNIA RTG II
ul. Kopernika 17
Pracownia wyposażona jest w nowoczesny, cyfrowy aparat do radiografii. Dokumentacja obrazowa dla pacjentów ambulatoryjnych - w postaci cyfrowej na płytach CD (z nagraną przeglądarką).
Pracownia wykonuje bezpłatne badania RTG wyłącznie dla pacjentów hospitalizowanych w oddziałach zlokalizowanych w budynku przy ul. ul. Kopernika 17; pracuje od poniedziałku do piątku. Pracownia nie wykonuje badań pacjentów ambulatoryjnych, nie pełni także dyżurów.
PRACOWNIA RTG III
ul. Kopernika 50
Pracownia RTG nr 3 składa się z dwóch gabinetów diagnostycznych, w których pracują nowoczesne aparaty cyfrowe (technika cyfrowa bezpośrednia): jeden aparat do radiografii i jeden do prześwietleń (fluoroskopia). Dokumentacja obrazowa dla pacjentów ambulatoryjnych - w postaci cyfrowej na płytach CD (z nagraną przeglądarką).
Badania wykonywane są wyłącznie w czasie pełnionego dyżuru: poniedziałek-piątek w godz. 19:30 – 07:30 oraz w soboty, niedziele i święta całą dobę.
W Pracowni pełniony jest dyżur przez technika elektroradiologii, w czasie którego obsługiwani są bezpłatnie wyłącznie pacjenci hospitalizowani w budynkach przy ul. Kopernika, tam gdzie w dalszym ciągu prowadzona jest działalność lecznicza (ul. Kopernika 17, ul. Kopernika 21 a, ul. Kopernika 23, ul. Kopernika 50).
Tel. do technika dyżurnego: 693 191 135
PRACOWNIA MAMMOGRAFII
ul. Kopernika 50
Kierownik: lek. Dorota Szlezynger-Marcinek
Uruchomiona została w roku 1982 jako pierwsza w regionie Polski Południowo-Wschodniej. Dysponuje nowoczesnym mammografem cyfrowym (mammografia cyfrowa bezpośrednia) z możliwością wykonywania badania w technice tomosyntezy oraz mammografii spektralnej z podaniem środka kontrastującego. Dokumentacja obrazowa dla pacjentów ambulatoryjnych - w postaci płyt CD (z nagraną przeglądarką) lub mammogramów (w wybranych sytuacjach) drukowanych za pomocą dedykowanego procesora cyfrowego na błonach rentgenowskich.
Godziny pracy pracowni: 7:30 – 15:00 (poniedziałek- piątek; czas pracy może zostać wydłużony w zależności od liczby pacjentek). Pracownia nie pełni dyżurów.
Pracownia wykonuje bezpłatne badania mammograficzne dla pacjentek w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi (badania skriningowe) – bez skierowania, w wieku 50-69 lat, co 24 miesiące. Realizuje także bezpłatne badania dla pacjentek kierowanych ze wszystkich poradni Szpitala Uniwersyteckiego (w starej i nowej siedzibie); w tym przypadku również badania w technice tomosyntezy lub mammografii spektralnej z podaniem środka kontrastującego.
PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ
ul. Kopernika 50
Kierownik: dr n. med. Wiesław Pawlik
Pracownia tomografii komputerowej (TK) w Szpitalu Uniwersyteckim została założona w roku 1982 jako pierwsza w regionie Polski Południowo-Wschodniej. Tutaj także po raz pierwszy w Polsce (1998) wprowadzono technikę wirtualnej endoskopii. Obecnie wyposażona jest w nowoczesny spiralny, wielorzędowy aparat TK. Ma on bogate oprogramowanie, które pozwala, oprócz typowych badań, na wykonywanie procedur diagnostycznych we wszystkich zaawansowanych technikach (przewidzianych przez NFZ), w tym angiografii TK, badań perfuzyjnych, badań w technice wirtualnej endoskopii, HRCT (wysokiej rozdzielczości), badań do druku 3D. Dodatkowe konsole umożliwiają otrzymywanie obrazów w rekonstrukcjach wielopłaszczyznowych, wzdłuż zadanej krzywej, w trójwymiarowych rekonstrukcjach oraz w opcji wirtualnej endoskopii. Dokumentacja obrazowa dla pacjentów ambulatoryjnych - w postaci cyfrowej na płytach CD/DVD (z nagraną przeglądarką).
Godziny pracy pracowni: 07:30-19:30 (poniedziałek-piątek). Pracownia nie pełni dyżurów.
Pracownia wykonuje bezpłatne badania TK dla pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim, a także kierowanych ze wszystkich poradni Szpitala Uniwersyteckiego (w starej i nowej siedzibie). Również bezpłatne są badania dla pacjentów kierowanych przez lekarzy specjalistów z innych poradni (poza Szpitalem Uniwersyteckim, w ramach umowy z NFZ). Dla pozostałych osób badania odpłatne.
Badanie tomografii komputerowej
PRACOWNIA ULTRASONOGRAFII (USG)
ul. Botaniczna 3
Kierownik: dr n. med. Lilianna Podsiadło
Została utworzona w roku 1982. Wyposażona jest w dwa nowoczesne aparaty ultrasonograficzne. Wykonuje się badania z użyciem szerokiej gamy sond (w tym sondy o bardzo wysokiej rozdzielczości – 18MHz) dedykowanych do specjalistycznych badań w systemie obrazowania B, Color Doppler i Power Doppler, w technice elastografii, a także w technice VAUS (z podaniem środka kontrastującego). Dokumentacja zdjęciowa wykonywana jest (w uzasadnionych przypadkach) za pomocą drukarki termicznej.
Godziny pracy pracowni: 7:30-15:00 a w wybrane dni tygodnia po godzinie 15.00 (poniedziałek-piątek). Pracownia nie pełni dyżurów.
Pracownia wykonuje bezpłatne badania USG dla pacjentów hospitalizowanych w Szpitalu Uniwersyteckim, a także kierowanych przez lekarzy ze wszystkich poradni Szpitala Uniwersyteckiego (w starej i nowej siedzibie). Dla pozostałych osób badania odpłatne.
Badanie ultrasonograficzne (USG)
DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA I SZKOLENIOWA
W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej znajdują się sale dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, a także w stacje komputerowe. Sale zlokalizowane są w budynkach przy ul Botanicznej 3 i Jakubowskiego 2.
Pracownie USG dla studentów
ul. Botaniczna 3
Dwie pracownie (na parterze w „Domku Piltza”) wyposażone w cztery aparaty ultrasonograficzne dedykowane wyłącznie do praktycznej nauki techniki badania USG przez studentów medycyny Wydziału Lekarskiego UJCM.
Sale komputerowe
ul. Botaniczna 3
Miejsce przeznaczone do szkolenia studentów i lekarzy. Są to dwie sale – w każdej znajduje się 10 stanowisk komputerowych (każde dla dwóch osób) oraz komputer/serwer dla prowadzącego zajęcia. Sale wyposażone są także w rzutniki multimedialne i ekrany, na których wyświetlane jest materiał dydaktyczny.
ul. Jakubowskiego 2
Miejsce przeznaczone do szkolenia studentów i lekarzy. Jest to 1 sala komputerowa, gdzie znajduje się 10 stanowisk komputerowych (każde dla dwóch osób) oraz komputer/serwer dla prowadzącego zajęcia. Sala wyposażona jest w rzutnik multimedialny i ekrany na których wyświetlany jest materiał dydaktyczny.
Usługi medyczne
Zakład Diagnostyki Obrazowej
Zapraszamy zarówno pacjentów, jak i lekarzy do zapoznania się z informacjami związanymi z badaniami radiologicznymi.
Co należy wiedzieć przed badaniem
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie inforadiologia.pl
Zdjęcia RTG
(jamy brzusznej, kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, miednicy, urografia)
W ciągu dwóch dni poprzedzających badanie należy unikać pokarmów zawierających błonnik, wzdymających (np. surowe warzywa i owoce, kasza, pieczywo, otręby, napoje mleczne) oraz napojów gazowanych i słodzonych.
W dniu poprzedzającym badanie, wieczorem, należy zażyć preparat przeczyszczający (np. Forlax, Xemna lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie) a także preparat zapobiegający wzdęciom (np. Espumisan lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie).
W dniu badania należy zażyć preparat zapobiegający wzdęciom (np. Espumisan lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie) i być na czczo (należy wstrzymać się od napojów i pokarmów co najmniej 6 godzin przed badaniem).
Badania RTG (zdjęcia RTG i prześwietlenie) żołądka, dwunastnicy i pasaż jelitowy
W dniu badania należy zgłosić się na czczo (należy wstrzymać się od napojów i pokarmów co najmniej 6 godzin przed badaniem) a także nie palić i nie żuć gumy.
Badanie rtg (zdjęcia i prześwietlenie) jelita grubego (wlew doodbytniczy)
W ciągu dwóch dni poprzedzających badanie należy unikać pokarmów zawierających błonnik, wzdymających (np. surowe warzywa i owoce, kasza, pieczywo, otręby, napoje mleczne) oraz napojów gazowanych i słodzonych; najlepiej dieta płynna i półpłynna.
W dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć preparat przeczyszczający np. (Fortrans – doustnie lub Enema – doodbytniczo lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie) zgodnie z opisem stosowania.
W dniu badania należy pozostać na czczo (należy wstrzymać się od napojów i pokarmów co najmniej 6 godzin przed badaniem); także nie palić tytoniu i nie żuć gumy.
Badanie USG
(jamy brzusznej i miednicy)
W dniu poprzedzającym badanie należy unikać pokarmów zawierających błonnik, wzdymających (np. surowe warzywa i owoce, kasza, pieczywo, otręby, napoje mleczne) oraz napojów gazowanych i słodzonych. Należy także zażyć preparat zapobiegający wzdęciom (np. Espumisan lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie).
W dniu badania należy zażyć preparat zapobiegający wzdęciom (np. Espumisan lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie) i być na czczo (należy wstrzymać się od napojów i pokarmów co najmniej 6 godzin przed badaniem). W przypadku badania miednicy pacjent powinien zgłosić się z pełnym pęcherzem. Do badań USG przezpochwowych (ginekologicznych) i przezodbytniczych (ocena prostaty) pęcherz moczowy powinien być pusty.
Badanie TK jamy brzusznej i miednicy
W ciągu dwóch dni poprzedzających badanie należy unikać pokarmów zawierających błonnik, wzdymających (np. surowe warzywa i owoce, kasza, pieczywo, otręby, napoje mleczne) oraz napojów gazowanych i słodzonych.
W dniu badania należy być na czczo (należy wstrzymać się od napojów i pokarmów co najmniej 6 godzin przed badaniem).
W zależności od wskazań, w wielu przypadkach, pracownie stosują procedurę wypełniania jelit – może to być niegazowana woda lub specjalny preparat ze środkiem kontrastującym, przyjmowane doustnie. Szczegółowych informacji udziela personel pracowni TK gdzie badanie będzie wykonywane.
W diagnostyce jelita cienkiego stosuje się podawanie środka kontrastującego doustnie (enterografia) lub bezpośrednio do światła jelita przez zgłębnik nosowo-jelitowy (enterokliza). Szczegółowych informacji udziela personel pracowni TK gdzie badanie będzie wykonywane.
Wirtualna kolonoskopia TK
W ciągu dwóch dni poprzedzających badanie należy unikać pokarmów zawierających błonnik, wzdymających (np. surowe warzywa i owoce, kasza, pieczywo, otręby, napoje mleczne) oraz napojów gazowanych i słodzonych; najlepiej dieta płynna i półpłynna.
W dniu poprzedzającym badanie należy przyjąć preparat przeczyszczający (np. Fortrans – doustnie lub Enema – doodbytniczo lub inny jaki zapisze lekarz kierujący na badanie) zgodnie z opisem stosowania.
W dniu badania należy pozostać na czczo; także nie palić tytoniu i nie żuć gumy.
Badanie MR
(jamy brzusznej i miednicy)
W dniu badania należy być na czczo (należy wstrzymać się od napojów i pokarmów co najmniej 6 godzin przed badaniem). W zależności od wskazań, w wielu przypadkach, pracownie stosują procedurę wypełniania jelit – może to być niegazowana woda lub specjalny preparat ze środkiem kontrastującym, przyjmowane doustnie.
W diagnostyce jelita cienkiego stosuje się podawanie środka kontrastującego doustnie (enterografia) lub bezpośrednio do światła jelita przez zgłębnik nosowo-jelitowy (enterokliza). Dodatkowo stosuje się leki spowolniające perystaltykę jelitową. Szczegółowych informacji udziela personel pracowni MR gdzie badanie będzie wykonywane.
- opracowanie: Andrzej Urbanik / na podstawie wytycznych European Society of Urogenital Radiology
Środki kontrastujące
W radiologii stosuje się tzw. środki kontrastujące. Są to substancje chemiczne wprowadzane różną drogą do organizmu. Powodują one wzrost kontrastowości obrazów uzyskiwanych w czasie badań radiologicznych przez zwiększenie różnic jasności w poszczególnych częściach tych obrazów. Przekłada się to na lepsze uwidocznienie badanych struktur ciała, a szczególnie lepsze uwidocznienie zmian patologicznych. Jeżeli wprowadzony środek kontrastujący powoduje zwiększenie zaczernienia elementów obrazu, określa się go jako negatywny. Jeżeli powoduje wzrost jakości elementów obrazu, nazywa się go pozytywnym.
Środki kontrastujące – działania niepożądane
Nowoczesne środki kontrastujące cechują się niskim ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych. Jednak jak każdy preparat wprowadzany do organizmu, mogą powodować takie działania, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeżeli jednak wystąpią, zwykle są przejściowe i mają niewielkie nasilenie. Opisywano również reakcje o ciężkim lub zagrażającym życiu przebiegu. Większość reakcji ubocznych występuje w ciągu pierwszej godziny od podania, jednak niekiedy dochodzi do reakcji opóźnionych (po kilku godzinach lub kilku dniach od podania). Przede wszystkim reakcje niepożądane można podzielić na łagodne, umiarkowane i poważne, w zależności od objawów:
European Society of Urogenital Radiology (ESUR) publikuje regularnie aktualne wytyczne związane ze stosowaniem środków kontrastujących.
Więcej szczegółowych informacji na temat środków kontrastujących znajdziecie Państwo na stronie inforadiologia.pl
Wyniki badań
Wszystkie badania są opisywane przez uprawnionych lekarzy-radiologów.
Dla pacjentów ambulatoryjnych wyniki wydawane są w rejestracjach w formie wydruku podpisanego przez lekarza a także płyty CD (w przypadku badań USG mogą to być, w uzasadnionych przypadkach, wydruki z drukarki termicznej). Wyniki może odebrać pacjent osobiście lub upoważniona pisemnie osoba.
W przypadku badań pacjentów hospitalizowanych wyniki (opis i dokumentacja obrazowa) są dostępne w sieci Szpitala dla lekarzy kierujących – nie są sporządzane wydruki, a także nie są nagrywane płyty CD.
Pacjenci po zakończeniu hospitalizacji mogą zgłosić zapotrzebowanie na swoją dokumentacje radiologiczną w Dziale Dokumentacji Medycznej Szpitala Uniwersyteckiego -
Radiologiczny serwis internetowy dla pacjentów i lekarzy
www.inforadiologia.pl
Zespół
Zakład Diagnostyki Obrazowej
Nasz personel

Kierownik Zakładu
Tadeusz Popiela
prof. dr hab. med.
Lekarze medycyny
Tadeusz Popiela
prof. dr hab. med.
Andrzej Fedak
dr n. med.
Agnieszka Gleń
dr n. med.
Barbara Nowak
lek.
Anna Nowak
lek.
Anna Orłowska-Abadi
lek.
Anna Paciorek
dr n. med.
Kinga Paciorek
lek.
Wiesław Pawlik
dr n. med. Kierownik I Pracowni Tomografii Komputerowej
Liliana Podsiadło
dr n. med.
Katarzyna Raźna-Kołaczyk
lek.
Karolina Rożnawska
lek.
Monika Stępień
lek.
Małgorzata Szafirska
dr n. med.
Dorota Szlezynger-Marcinek
lek. Kierownik Pracowni RTG i Pracowni Mammografii
Mateusz Szymura
lek.
Lekarze rezydenci
Paula Antas
lek.
Tomasz Blachura
lek.
Małgorzata Bojko
lek.
Aleksandra Jarczewska
lek.
Gdańska Joanna
lek.
Monika Jurczyk
lek.
Aleksander Kowal
lek.
Iwona Kucybała
dr n. med.
Lidia Kuraś
lek.
Grzegorz Panek
lek.
Aleksandra Skotniczny
lek.
Michał Świątek
lek.
Karolina Szustak-Martins
lek.
Fizycy medyczni
Monika Ostrogórska
dr n. med.
Technicy elektroradiologii
Karolina Bartynowska-Prząda
mgr Starszy technik
Ewa Burtan
Starszy technik
Anna Ciechanowicz-Olearczyk
Starszy technik
Paweł Duran
Starszy technik
Alicja Filek
Starszy technik
Marta Gruca
Starszy technik
Agnieszka Kamisińska-Bosiak
Starszy technik
Andrzej Kindykiewicz
Starszy technik
Katarzyna Kindykiewicz
Starszy technik
Elżbieta Koprowska
Kierownik Zespołu Techników Elektroradiologii Starszy technik
Zbigniew Kosik-Gajewski
Starszy technik
Maria Luzar
Starszy technik
Katarzyna Masoń
Starszy technik
Zofia Moskała
Starszy technik
Sabina Postołek
Starszy technik
Kinga Siatkowska
Technik
Alicja Stypka
Starszy technik
Pielęgniarki
Barbara Chruściel
St. pielęgniarka
Lucyna Hobot
Elżbieta Indyka
lic. Pielęgniarka koordynująca
Beata Jachimczak
St. pielęgniarka
Magdalena Kozera
lic.
Barbara Zając
lic.
Sanitariuszka
Irena Ruśkowska
Statystycy medyczni, Sekretarki medyczne
Alina Gałązka
Katarzyna Langwerska
Krystyna Mikulska
Agnieszka Piotrowska
Małgorzata Tomera - Malczyk
mgr inż.
Monika Wojdyło
Kontakt
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD DNIA 1 LISTOPADA 2022 PRACOWNIA MR ZAWIESZA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ PRZY UL. KOPERNIKA.
JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE DALEJ MOŻNA KORZYSTAĆ Z BADAŃ W ZAKŁADZIE DIAGNOSTYKI OBRAZOWEJ W NSSU NA JAKUBOWSKIEGO 2, GDZIE PRACOWNIA MR CZYNNA JEST OD 7:00 DO 18:00.
TEL. DO REJESTRACJI MR: (12) 400 14 41.
- ul. Kopernika 19
Pracownia RTG nr 1
Rejestracja (Kopernika 50) - tel.: 12 351 66 41
Godziny pracy rejestracji: 8:00-18:00 (poniedziałek-piątek)
- ul. Kopernika 50 (wejście od ul. Lubicz)
Pracownia Tomografii Komputerowej nr 2
Pracownia Mammografii
Pracownia RTG nr 3
Rejestracja - tel. 12 351 66 41
Godziny pracy rejestracji: 8:00 - 18:00 (poniedziałek-piątek)
- ul. Botaniczna 3 (wejście od ul. Lubicz)
Pracownia Ultrasonografii nr 2 (II piętro)
Rejestracja (ul. Kopernika 50) - tel. 12 351 66 41
Godziny pracy rejestracji: 8:00 -18:00 (poniedziałek-piątek)
- ul. Kopernika 17
Pracownia RTG nr 2
-
Kontakt z dyżurnym technikiem elektroradiologii
w pracowni RTG nr 3 ul. Kopernika 50
tel. 693 191 135
W poniedziałek-piątek: w godzinach 19:30-07:30
W soboty, niedziele i święta: całą dobę
Adresy internetowe:
Katedra Radiologii CMUJ www.radiologia.wl.cm.uj.edu.pl
Zakład Diagnostyki Obrazowej

Tadeusz Popiela prof. dr hab. med.
Zakład
ul. Botaniczna 3
Sekretariat: tel. 12 424 82 00
Rejestracja
ul. Kopernika 50 (TK, RTG, USG, RTG, Mammografia) - 12 351 66 41
Nowa Siedziba SU Kraków - Prokocim
Jakubowskiego 2, 30-688 Kraków
Dotychczasowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego
ul. Kopernika 36, 31-501 Kraków