Przejdź do głównej treści
Przejdź do menu
Poczta SU Kraków
Rozmiar czcionki A A A
Wersja dla niedowidzących

ul. Mikołaja Kopernika 36, 31-501 Kraków

Informacja telefoniczna pn-pt 7:30-15:00: +48 12 424 70 00

fax: +48 12 424 74 87

Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii

Rejestracja: 12 430-52-66

Przejdź do menu 3 poziomu

O nas

Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii specjalizuje się w leczeniu większości chorób wewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób o podłożu immunologicznym. W jednostce diagnozuje się i leczy choroby alergiczne, w tym astmę oskrzelową, a także uogólnione choroby autoimmunologiczne (tzw. kolagenozy i zespoły zapaleń naczyń). Lekarze oddziału zajmują się również wrodzonymi i nabytymi stanami nadkrzepliwości krwi, wiodącymi do różnorodnych powikłań zakrzepowo-zatorowych.

W Oddziale Angiologii i Kardiologii diagnozowane i leczone są choroby serca i naczyń. Leczenie ma głównie charakter inwazyjny i dotyczy przede wszystkim chorób tętnic obwodowych kończyn dolnych oraz zawałów serca, będących powikłaniami tak rozpowszechnionej obecnie miażdżycy tętnic. Zabiegi wewnątrznaczyniowe prowadzone są przez wysoko wyspecjalizowanych lekarzy w Pracowni Endowaskularnej.

IX Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to jeden z pierwszych w Polsce Oddziałów Intensywnej Terapii o profilu internistycznym. Dobrze wyszkolony zespół zajmuje się leczeniem wszystkich rodzajów stanów zagrożenia życia. Specjalizuje się w leczeniu ostrej i przewlekłej zaostrzonej niewydolności oddechowej, w tym, jako jeden z niewielu w Polsce prowadzi program pozaustrojowych metod wspomagania oddychania typu ECMO. System ten znalazł szczególne zastosowanie w okresie ostatniej pandemii grypy wywołanej wirusem A/H1N1.

Praca Oddziałów Kliniki Alergii i Immunologii wspierana jest przez laboratoria i pracownie. Wśród nich znamienite miejsce zajmuje Zakład Diagnostyki Biochemicznej i Molekularnej. W laboratorium tym, przy użyciu nowoczesnych metod biochemii klinicznej, analityki, biologii molekularnej, cytoimmunochemii i spektrometrii mas, prowadzi się zaawansowaną diagnostykę laboratoryjną i genetyczną pacjentów. Diagnostykę wspiera także Pracownia Radiologii, wyposażona m.in. w nowoczesny wielorzędowy tomograf komputerowy.

Oddział Kliniczny Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego posiada także wyspecjalizowane przychodnie: alergologiczną, immunologiczną, kardiologiczną i chorób naczyń. Służą one osobom wymagającym specjalistycznego leczenia ambulatoryjnego i konsultacji oraz chorym opuszczającym oddziały jednostki.

DECODECODECO

 


DECO